Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 listopada, 2015 Tytuł artykułu

Nagrody Burmistrza Brzegu dla Twórców i Animatorów Kultury przyznane. Sprawdź, kto dostał laury

Treść artykułu


W Brzeskim Centrum Kultury w gronie osób związanych z kształtowaniem i upowszechnianiem kultury, zgromadzonej publiczności i mieszkańców miasta, Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wręczył nagrody wyróżniającym się osobowościom brzeskiej kultury.

 

– Z ogromną satysfakcją możemy dziś uhonorować naszych laureatów. Są to osoby, dzięki pracy których życie kulturalne naszego miasta jest dostrzegane i wysoko oceniane. Wręczając Państwu dziś nagrody życzę powodzenia w życiu osobistym i zawodowym, wyrażam – nadzieję, że także przez kolejne lata będziecie ambasadorami kultury naszej małej Ojczyzny – powiedział Jerzy Wrębiak, Burmistrz Brzegu.

 

Oto tegoroczni laureaci, którzy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury w poszczególnych kategoriach otrzymują nagrody:

 

W kat. Twórca i Wykonawca Indywidualny: Józef Chimiak (działacz społeczny i kulturalny, poeta, nauczyciel), Andrzej Lewiński-Artysta Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzegu i Oliwia Lis (gitarzystka klasyczna).

 

W kat. Zespoły Twórców i Wykonawców: Stowarzyszenie Żywych Poetów.

 

W kat. Instruktor i Animator Kultury: Alicja Zbyryt (prezes brzeskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, szefowa Stowarzyszenia Przyjaciół Biblioteki Katolickiej w Brzegu  oraz współtwórczyni Dni Kultury Kresowej w Brzegu), twórcy i pomysłodawcy Festiwalu Kultury Argentyńskiej „Magia Tanga”: Andrzej Sikorski, Ewa Maria Sikorska, Arleta Sadowska oraz Mateusz Stach.   

                                                                                                 

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: