Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 listopada, 2015 Tytuł artykułu

400 mln zł na termomodernizację domów jednorodzinnych. Przeczytaj informację

Treść artykułu

Właściciele domów jednorodzinnych, którzy przeprowadzą termomodernizację mogą liczyć na częściowy zwrot kosztów w ramach nowego programu wsparcia, ogłoszonego przez NFOŚiGW.

Ten nowy program to Ryś. Jego celem jest realizacja przyjętej polityki unijnej zmierzającej do ograniczania strat energii, wykorzystywanej do ogrzewania domów, a w efekcie ograniczenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla i zanieczyszczeń do atmosfery. Na dofinansowanie mogą liczyć właściciele budynków jednorodzinnych, którzy poprawią izolacyjność termiczną ścian i dachów, a także okien i drzwi, zmodernizują instalacje wewnętrzne oraz wymienią przestarzałe źródła ciepła. Program wchodzi w życie jeszcze w tym roku. Łączna pula dofinansowań wynosi 400 mln złotych, z czego 120 mln złotych uzyska formę bezzwrotnego wsparcia, a 280 mln zł – formę  preferencyjnych kredytów bądź pożyczek. Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2015-2023. Nabór wniosków ruszy w I kwartale 2016 roku.

Tekst pochodzi z portalu: Dziennik Warto Wiedzieć-Wydawany przez Związek Powiatów Polskich.

Więcej o tej sprawie czytaj na portalu: wartowiedziec.org/index.php/start/aktualnosci/27653-400-mln-z-natermomodernizacjdomow-jednorodzinny

Nie zapomnij udostępnić: