Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 listopada, 2015 Tytuł artykułu

Mecz Polska-Serbia U-18. Brzeski stadion ponownie szczęśliwy. Wygraliśmy 5:0!

Treść artykułu

 

Wszyscy liczyliśmy, że polska reprezentacja zrewanżuje się Serbom za spotkanie w Opolu (10.11.2015), podczas którego przegraliśmy 2 do 0. Ale takiego wyniku w Brzegu chyba nikt się nie podziewał. Nasi reprezentanci walczyli dosłownie do ostatniej sekundy spotkania, ustalając ostatecznie wynik tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego na 5 do 0!
– Mówiono nam od dawna, że w Brzegu się wygrywa, ale chyba doping brzeskich kibiców zdziałał cuda – cieszyli się nasi reprezentanci.
Gościom zostały tylko dobre wrażenia z pobytu w Brzegu, ponieważ nie ukrywali, że liczyli na wygraną.
– Macie fajny stadion, świetnie się w waszym mieście czujemy i liczyliśmy, że po Opolu zwycięstwo przyjdzie również i tutaj. Wyszło inaczej. Ale i tak dziękujemy waszym władzom i mieszkańcom za wspaniałe przyjęcie – powiedział jeden z serbskich piłkarzy.
Już w 2. min gola strzelił napastnik Jagiellonii Białystok Przemysław Mystkowski. Tuż przed przerwą ustalił wynik na 2-0. Gola strzelił też Konrad Handzlik w 90 minucie spotkania, tuż przed końcowym gwizdkiem.
 
Publiczność brzeska i tym razem nie zawiodła. Co ważniejsze, jak podkreślali działacze Opolskiego i Polskiego Związku Piłki Nożnej (głównych organizatorów spotkania), Brzeg zajmuje jedno z czołowych miejsc pod względem kwalifikacji potencjalnych rozgrywek młodzieżowych reprezentacji krajowych.
– Macie całe zaplecze techniczne, nie wspomnę o obiekcie, który chwalony jest w Europie. Poza tym miasto posiada bazę noclegową, a współpraca z władzami miasta oraz pracownikami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i innych służb miejskich odbywa się wzorowo. Dlatego było to już kolejne spotkanie międzynarodowe w ciągu ostatnich 4 lat – powiedział Marek Procyszyn, prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej.
Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak jeszcze przed meczem, spotykając się z naszymi piłkarzami, wspominał, że Brzeg jest szczęśliwym miejscem dla krajowej reprezentacji. Okazało się, że i tym razem dobra aura naszego obiektu nie zawiodła.
– Gratuluję wyniku i mam nadzieję, że zabieracie ze sobą fajne wspomnienia z naszego miasta. Oczywiście zawsze zapraszamy do Brzegu – Burmistrz gratulował naszym piłkarzom.
– Będziemy pamiętać o Brzegu i polecać stadion oraz miasto. Dziękujemy wszystkim kibicom za miłe przyjęcie – dodawali piłkarze.
Nowością brzeskiego meczu była możliwość oglądania spotkania na żywo w internecie. Transmisję zorganizował Opolski Związek Piłki Nożnej.
Polska – Serbia 5-0 (2-0) 1-0 Mystkowski – 2., 2-0 Mystkowski – 45., 3-0 Hołownia – 57., 4-0 Wojtkowski – 65., 5-0 Handzlik – 90. Polska: Brzozowski – Spychała (62. Wojdak), Dzięcioł (72. Felsch), Bielik, Hołownia (78. Pigiel) – Płacheta, Schikowski (78. Urbański), Ostaszewski, Pałaszewski (46. Wojtkowski), Kaczmarczyk (72. Handzlik) – Mystkowski. Trener Tomasz Sokołowski. Serbia: Ilic (90. Goranovic) – Radic, Lovre, Siskov, Dukic (63. Zlatovic) – Modic (82. Mehmedovic), Masovic (46. Cermelj), Mesarovic (46. Gojkov), Sarac (46. Birmancevic), Kukolj (46. Petrov) – Vucicevic (63. Saric). Trener Branislav Nikolic. Sędziował Tomasz Radkiewicz (Łódź). Żółte kartki: Schikowski – Siskov. 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: