Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 listopada, 2015 Tytuł artykułu

Święto Niepodległości. Uroczyste obchody w przedszkolach nr 6 i 11 (zdjęcia)

Treść artykułu

 

Uroczyste akademie połączone z występami przedszkolaków, recytacją wierszy, wykonaniem hymnu oraz pieśni patriotycznych zorganizowano w Publicznym Przedszkolu nr 6 i Publicznym Przedszkolu nr 11. Gościem na obu uroczystościach był Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Nie zabrakło również rodziców dzieci, a także-w przypadku PP nr 11-seniorów w Dziennego Domu Pomocy Społecznej, placówki, z którą od lat współpracuje przedszkole.

Dzieci w obu przedszkolach przedstawiły losy państwa polskiego tuż przed i po odzyskaniu niepodległości. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak podkreślał zaangażowanie nauczycieli i przedszkolaków w przygotowanie obu widowisk oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

– Składam Państwu najlepsze gratulacje w podziękowaniu za przepiękne akademie, a także życzę wszystkiego dobrego z okazji naszego narodowego święta – powiedział Burmistrz Wrębiak. – Zapraszam również do wspólnego świętowania obchodów w naszym mieście, w dniu 11 listopada, już praktycznie od godz. 11.30, kiedy to sprzed ratusza ruszy Bieg Niepodległości. Następnie od godz. 16.00 w kościele Św. Krzyża, a potem zamku, będą trwały obchody połączone z uroczystym wojskowym ceremoniałem. Od godz. 18.30 w zamku zapraszam również na uroczystość 25-lecia samorządności.

Miłą niespodziankę sprawiły Burmistrzowi i jego zastępcom dzieci z Przedszkola nr 8, które przyniosły do Urzędu Miasta kotyliony wykonane w swojej placówce.

Zobacz zdjęcia z obu wydarzeń w PP nr 6 i PP nr 11.

Nie zapomnij udostępnić: