Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 listopada, 2015 Tytuł artykułu

Mateusz Tomczak i Tomasz Kopczyński laureatami I edycji festiwalu Polskiego Szlaku Taśmy Filmowej

Treść artykułu

 

Jury konkursowe ze zgłoszonych 8 propozycji najwyżej oceniło filmy: Mateusza Tomczaka pt. "Miejsce, w którym żyję, to Brzeg" oraz "Brzeg, miejsce w którym żyję" autorstwa Tomka Kopczyńskiego z I Liceum Ogólnokształcącego (kat. filmów przygotowanych przez uczniów szkół). Zdaniem jurorów obie propozycje zostały zrealizowane z pomyłem i rozmachem artystycznym.

Zdobywcy laurów nie kryli radości odbierając nagrody. Mateusz Tomczak (na zdj. z prawej) podkreślał, że starał się zrealizować kompletny materiał stanowiący nie tylko zamkniętą kompozycję filmową, ale również film promocyjny z rodzinnego miasta, skierowany do mieszkańców oraz turystów.

Przekazując nagrodę dla obu laureatów Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który objął festiwal honorowym patronatem podkreślał, że wszyscy twórcy, którzy zgłosili swoje produkcje do konkursu wskazują w nich na walory miasta, które są jego wizytówką: zabytki, parki, obiekty sportowe i rekreacyjne itp. Zapewnił, że zarówno dla niego, jak i władz miasta, produkcje są najlepszym dowodem tego, że trzeba inwestować w wymienione dziedziny rozwoju Brzegu. Zapewnił, że w ciągu najbliższych lat zarówno zabytki, jak i parki miejskie oraz inwestycje infrastrukturalne, będą priorytetem działań.

– Dziękuję twórcom za udział w festiwalu, a organizatorom za pomysł tego wydarzenia. Mam nadzieję, że spotkamy się na kolejnych edycjach imprezy – powiedział Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Pierwsza edycja festiwalu "Polskim Szlakiem Taśmy Filmowej" miała miejsce w Brzeskim Centrum Kultury. Podczas gali konkursowej można było zobaczyć zarówno najciekawsze filmy promujące Brzeg, a także najlepszy film pełnometrażowy!

Do udziału w konkursie organizatorzy zaprosili zarówno amatorów jak i profesjonalistów.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: