Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 października, 2015 Tytuł artykułu

Finał budowy ulicy Toruńskiej. Zobacz jak wygląda nowa ulica (zdjęcia)

Treść artykułu

 

Nowa droga powstała w rejonie osiedla bloków wielorodzinnych i jednorodzinnych przy ul. Słowackiego.

Mieszkańcy mogą w pełni już (od 29 października) korzystać z nowej oświetlonej drogi. Zbudowano też miejsca postojowe dla samochodów. Przy okazji budowy nowej ulicy, wykonano ciąg pieszy łączący Toruńską z ulicą Poznańską. Dotychczas było tam ziemne klepisko.

Koszt inwestycji to ponad 800 tys. zł. Połowa środków pochodzi z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (popularnych schetynówek). Pozostała suma to wkład własny Gminy Brzeg.

Jak podkreśla Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak to nie koniec inwestycji drogowych w tym roku. Aktualnie kontynuowane są prace w centrum miasta, przy przebudowie ulicy Reja i Panieńskiej. Na Reja zakończony został odcinek pomiędzy Kapucyńską a Polską. Obecnie wyłączone z ruchu jest skrzyżowanie Polskiej z Reja. Na Panieńskiej natomiast trwa przebudowywanie jezdni. Zakończenie całości prac planowane jest jeszcze w tym roku.

Ponadto trwają intensywne prace przy przebudowie ulicy Topolowej (osiedle w rejonie ul. Konopnickiej), również współfinansowanej z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Zakończono już budowę nowego kanału deszczowego, a prace drogowe wykonywane są w obrębie skrzyżowania z ulicą Jaśminową. Tutaj roboty mają zostać zakończone w listopadzie.

 

Nie zapomnij udostępnić: