Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 października, 2015 Tytuł artykułu

W takiej hali można ćwiczyć! Finał remontu w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi (wideo)

Treść artykułu

 

 

 

 

Dzięki staraniom władz Brzegu możliwe było wykonanie remontu w obiekcie sportowym największej miejskiej placówki. Gmina otrzymała na ten cel wsparcie z Ministerstwa Sportu w wysokości aż 50 procent kosztów.

Odnowione ściany, parkiet hali czy gruntownie wyremontowane zaplecze sportowe-to tylko część inwestycji, jaka miała miejsce w obiektach sportowych Zespołu Szkół. Poza pracami remontowymi sali, wykonywany był remont zaplecza sanitarnego wraz z budową odcinka kanalizacji.  

– Cieszymy się, że nareszcie możemy ćwiczyć w porządnym obiekcie, gdzie można rozwijać swoje umiejętności sportowe – mówili uczniowie podczas gali oficjalnego zakończenia remontu. 

Ceremonię połączono z doroczną szkolną tradycją, jaką jest rozpoczęcie sportowego roku szkolnego. Z tej okazji uczniowie zaprezentowali zaproszonym gościom szeroką gamę swoich umiejętności sportowych. Były też występy artystyczne uzdolnionej młodzieży.

Przybyły na uroczystość Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak podkreślał, że gruntowna modernizacja obiektu przy ZS nr 1 to dopiero początek inwestycji i planów na najbliższe miesiące oraz lata.

– Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tą inwestycję. Wykonawcom, nauczycielom i młodzieży za cierpliwość   – mówił Burmistrz Brzegu. – Dzisiaj z dumą możemy podziwiać obiekt sportowy mając nadzieję, że stanie się on dobrą bazą do rozwijania sportowych talentów.

Jerzy Wrębiak wspominał o planach inwestycyjnych. Chodzi o wybudowanie boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej nr 5. Dodał, że aktualnie trwają prace w hali sportowej przy ul. Oławskiej, gdzie również przeprowadzany jest m.in. remont dachu.

  – Natomiast od tygodnia na kąpielisku przy ul. Korfantego pracuje rezonator, który pozwoli nam oczyścić wodę w akwenie. Chciałbym, aby obiekt służył mieszkańcom – dodał Burmistrz.

W ceremonii wzięli udział m.in. radni miejscy i przewodniczący komisji rady w osobach: Janusza Żebrowskiego, Wojciecha Komarzyńskiego i Piotra Szpulaka. Obecny był również Zastępca Burmistrza Brzegu Bartłomiej Kostrzewa.

Dodajmy, że Burmistrz przekazał również prezent dla uczniów postaci piłek do koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki czy piłki nożnej. W trakcie ceremonii Jerzy Wrębiak wręczył certyfikaty uczniom rozpoczynającym naukę w sportowych klasach szkoły podstawowej i gimnazjum.

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: