Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 października, 2015 Tytuł artykułu

Państwo Stanisława i Józef Zaremba obchodzą 73 rocznicę ślubu!

Treść artykułu

 

 

List gratulacyjny i kwiaty przekazał Jubilatom Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Życzył Jubilatom kolejnych rocznic w zdrowiu oraz rodzinnej atmosferze. Państwo Zarembowie są bowiem jedną z niewielu par małżeńskich w kraju o tak długim stażu małżeńskim.

– Cieszę się, że zastaję Państwa w zdrowiu, otoczonych rodzinnym ciepłem, szacunkiem i życzliwością najbliższych. Życzę Państwu wielu pogodnych dni. Jesteście Państwo wzorem dla innych małżonków i rodzin, jak w tradycji oraz przywiązaniu do wartości można pielęgnować wielopokoleniowe więzy rodzinne – powiedział Burmistrz Wrębiak.

Państwo Stanisława i Józef Zarembowie pochodzą, jak wielu powojennych mieszkańców Brzegu, z dawnych polskich Kresów Wschodnich. Pobrali się jeszcze w II Rzeczypospolitej. Ich ślub miał miejsce niedzielę, 19 października 1942 roku, w kościele w Bołszowcach. W tym czasie Pan Józef mieszkał w Stanisławowie, a Pana Młoda w sąsiedniej Słobódce Bołszowieckiej. Państwo Zarembowie opuścili Kresy w czerwcu 1945 roku. Transportem kolejowym, wraz z innymi przesiedleńcami, trafili do Mąkoszyc. Kilka lat później przeprowadzili się do Brzegu, gdzie Pan Stanisław pracował zawodowo oraz był muzykiem miejscowych orkiestr okolicznościowych.

Jubilaci wychowali sześcioro dzieci (4 córki, 2 synów), dochowali się ponad dwadzieścioro wnucząt i prawnucząt.

  Kilka dni temu specjalny list gratulacyjny i błogosławieństwo przysłał Jubilatom Ojciec Święty Franciszek

 

 

Nie zapomnij udostępnić: