Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 października, 2015 Tytuł artykułu

Pracownia Orange w Brzegu już działa!

Treść artykułu

 

 

 

 

Brzeg jest jednym z miast, w którym powstała pracowania internetowa sponsorowana przez firmę Orange.

Pracownia Orange działa przy ul. Piastowskiej 29 w siedzibie Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Punkt komputerowy jest rodzajem multimedialnych świetlic ufundowanych przez Fundację Orange. Podobne placówki powstały w 25 innych miastach w kraju.

W naszym mieście oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Wyraził zadowolenie, że to właśnie w Brzegu powstała nowa placówka, którą wspiera Fundacja Orange. Podziękował również internautom za zaangażowanie w internetowe głosowanie i efekt w postaci ulokowania jednej z pracowni w naszym mieście.

Finalnego wyboru lokalizacji dokonali internauci w plebiscycie, który przez trzy tygodnie toczył się w sieci i prezentował 50 kandydatur wskazanych przez komisję spośród 1018 wniosków. Łącznie oddano w nim ponad 4 mln głosów. W województwie opolskim powstały dwie Pracownie Orange, w miejscowościach: Brzeg i Kotórz Wielki (gmina Turawa, powiat opolski). Lokale w zwycięskich miastach i wsiach zostały wyremontowane, umeblowane i wyposażone w komputery z bezpłatnym internetem, drukarki, skanery, konsole do gier i telewizory LCD. Fundacja Orange wspierać będzie ich opiekunów w prowadzeniu profesjonalnej świetlicy dla lokalnej społeczności.
– Życzę laureatom, aby ich Pracownie były punktem spotkań, wydarzeń i projektów, które pomogą mieszkańcom rozwijać cyfrowe kompetencje na równi z mieszkańcami dużych ośrodków. Podróżując po całym kraju, widzę, jak ważne jest, aby dawać ludziom pozytywny bodziec do zmiany – dla małych miast są nim Pracownie Orange – mówi Daria Widawska, aktorka, honorowa ambasadorka inicjatywy.

Nowe świetlice powstają w ramach jubileuszu 10-lecia Fundacji Orange. Od 2005 roku organizacja realizuje autorskie programy społeczne – nauczyła ponad 30 tys. dzieci zasad bezpiecznego internetu, wspierała powstanie narzędzi ochrony on-line i prowadzenie edukacji cyfrowej dla 25 tys. dzieci i młodzieży, pomogła 3500 bibliotek publicznych, 10 000 szkół, 1000 szpitali i ponad 900 organizacjom w Polsce, angażując w swoje działania 3000 wolontariuszy rocznie.

Opiekę nad Pracownią, oraz zapewnienie w niej działań przejęła Fundacja Centrum Aktywnego Wsparcia z Brzegu.

Źródło-komunikat Fundacji Orange/UM w Brzegu

 

Nie zapomnij udostępnić: