Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 października, 2015 Tytuł artykułu

Oficjalne otwarcie „PZU Trasy Zdrowia”. Zapraszamy do Parku Wolności

Treść artykułu

 

Jedna z największych firm ubezpieczeniowych ufundowała w naszym mieście trasę z urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi. Kompleks powstał na terenie Parku Wolności. Gmina Brzeg jest w gronie 30 samorządów, które znalazły się w projekcie „PZU Trasy Zdrowia”.

 

Poza firmą ubezpieczeniową swoją pomoc i zaangażowanie w projekt ofiarowali wolontariusze-członkowie wielu organizacji społecznych z terenu miasta, od „Trzech Kotwic” po Fundację „Rozwój”, czy Uniwersytet Trzeciego Wieku. Podczas oficjalnego otwarcia tras i jednocześnie sprawdzania przez wolontariuszy wszystkich urządzeń (całej trasy), Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak podziękował wszystkim, którzy włączyli się w projekt.

 

– Sport i rekreacja łączy ludzi, a Państwo pokazaliście, że wspólnie możemy wzbogacić ofertę rekreacyjną miasta. Wszystkim Państwu składam serdeczne podziękowania – mówił Burmistrz, który razem z uczestnikami wydarzenia sprawdzał jakość urządzeń do trenowania.  

 

„PZU Trasa Zdrowia” to mini kompleks rekreacyjno – sportowy, którego centralnym elementem jest wytyczona, oznakowana i wyposażona w proste instalacje treningowe ścieżka. Jest przystosowana do bezpiecznego uprawiania prostych ćwiczeń fizycznych. Trasa umożliwia aktywność w dyscyplinach takich jak: bieganie, nordic walking, spacery czy nawet narty biegowe. Na terenie Parku Wolności trasa prowadzi po istniejących alejkach gruntowych i asfaltowych. Urządzenia zostały zamontowane przy alejkach w miejscach, gdzie nie rosną drzewa i krzewy.

Cała trasa ma długość 2,5 km. Jest to pętla na obszarze leśno-parkowym. Elementy trasy to: duża tablica startowa z regulaminem, mapą i numerami alarmowymi, 9 instalacji treningowych wraz z tablicami informacyjnymi, drążkami itp. (zawierającymi propozycje ćwiczeń dla dzieci, dorosłych i seniorów), duży kierunkowskaz wielofunkcyjny, dwa mniejsze kierunkowskazy.

 

Nie zapomnij udostępnić: