Pasowanie na Pierwszaka. Uroczystość w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
Ceremonia przyjęcia do grona uczniów szkoły pierwszaków miała miejsce w hali sportowej szkoły. Byli obecni rodzice, uczniowie starszych klas, nauczyciele oraz emerytowani nauczyciele. Przybył również Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który osobiście pasował każdego nowego ucznia szkoły na pierwszaka Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2.
W placówce na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjalnej uczą się dzieci z Brzegu i okolic z niepełnosprawnością. To jedyna szkoła w okolicy w pełni przystosowana do nauki osób niepełnosprawnych, posiadająca nauczycieli z przygotowaniem do nauczania w takich klasach.
Jerzy Wrębiak przekazał życzenia nowym uczniom. Składał również gratulacje rodzicom. Ponieważ ceremonia miała miejsce 14 października, a więc w dniu Święta Komisji Edukacji Narodowej, przekazał życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.
Polecane artykuły w tej kategorii
Ostrzeżenie przed upałem
Ogłoszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej Brzegu
OGŁOSZENIE Uprzejmie zawiadamiam, że dnia 25 czerwca 2026 roku o godz. 9.00 w Sali Stropowej Ratusza w Brzegu odbędzie się XXXIII sesja Rady Miejskiej Brzegu kadencji 2024 – 2029 z...
Ogłoszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej Brzegu
OGŁOSZENIE Uprzejmie zawiadamiam, że dnia 18 czerwca 2026 roku o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej MOSiR w Brzegu ul. Sportowa odbędzie się XXXII sesja Rady Miejskiej Brzegu kadencji 2024 –...