Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 października, 2015 Tytuł artykułu

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 3 w Brzegu odkrywają piękno jesieni w parku

Treść artykułu

 


 

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, a taka sprzyjająca aura zachęca do spacerów. Ten spacer był jednak inny niż zwykle, bo pełen atrakcji, a my czuliśmy się jak wyjątkowi goście.

W środę 7.10.2015r. Pan Łukasz Bloch z Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział

w Brzegu wraz z dziećmi z grupy III naszego przedszkola odwiedzili Park Wolności. Park ten jest ozdobą naszego miasta, można tam odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas. 

Pan Łukasz jest naszym zaprzyjaźnionym leśnikiem i tatusiem kolegi z naszej grupy. Przez całą wycieczkę był naszym przewodnikiem i instruktorem po jednym z największych parków w Brzegu. Z ogromną cierpliwością i spokojem przekazywał nam kolejne wiadomości na temat zasad obowiązujących w parku, poszanowania otaczającej nas przyrody, zmian zachodzących jesienią. Nauczyliśmy się także rozróżniać wybrane gatunki drzew na podstawie liści, owoców i zabarwienia kory np.: dąb, buk, jarzębina, jesion, klon, brzoza. Dzieci dowiedziały się także czym różni się park od lasu i po czym szybko je rozróżnić, jakie zasady należy przestrzegać, czego unikać aby być godnym użytkownikiem parku i przyjacielem przyrody. Poznaliśmy znaki i symbole obrazkowe obowiązujące na terenach zielonych, a dzieci same wyjaśniły ich znaczenie. Wychowankowie mogli pochwalić się swoją wiedzą i doświadczeniem ponieważ pan Łukasz stawiał przed nimi liczne pytania i zadania do wykonania np.: dlaczego wycina się drzewa w parku i jak określić wiek takiego ściętego drzewa. Poznaliśmy także drzewa iglaste sosnę i świerk – chociaż ciężko je spotkać mogliśmy porównać długość ich igieł w naturalnej postaci dzięki pomocom dydaktycznym, które pan Łukasz przygotował samodzielnie, specjalnie na nasze spotkanie. W przerwach pomiędzy wędrówką dzieci korzystały ze ścieżki zdrowia znajdującej się przy jednej

z dróżek, śpiewały piosenki i oczywiście zbierały liście i żołędzie. Najwięcej radości sprawiło dzieciom zadawanie pytań dla naszego przewodnika, chwalenie się zebranymi skarbami oraz swobodna zabawa na górce. Zdarzyło się oczywiście, że przedszkolaki troszkę przeszkadzały i były niesforne, ale otrzymały naprawdę dużą dawkę wiedzy, bodźców i pozytywnych wrażeń jak na pięciolatki przystało i to podczas jednego spaceru po parku. Na koniec spotkania wszystkie dzieci dostały kolorowe karty pracy z wykazem drzew rosnących w parku oraz zasad w nim obowiązujących. Bardzo dziękujemy za tak wyczerpującą lekcję przyrody i serdeczne przyjęcie naszej grupy, przepraszamy za małe wybryki, mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się na zajęciach w terenie lub w sali przedszkolnej.

Pozdrawiamy i dziękujemy za współpracę dla całego Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Brzegu!

 

Dzieci z grupy III i pani Marta Macierzyńska

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: