Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 8 października, 2015 Tytuł artykułu

Pułkownik Jan Pajestka żegna się z mundurem. Zmiana dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów (wideo)

Treść artykułu

 

8 października Płk Jan Pajestka (na zdj. z lewej) pożegnał się z żołnierzami. Wieloletni dowódca brzeskiego garnizonu po blisko 40 latach służby w wojsku, przewodzi na emeryturę. Zastąpi go Płk Marek Golan (na zdj. z prawej), dotychczas żołnierz operacyjny i sztabowy w garnizonie w Szczecinie, a także uczestnik misji zagranicznych.

Uroczyste przekazanie dowództwa w brzeskim pułku miało miejsce na placu defilad jednostki wojskowej. Wśród gości byli obecni dowódcy i żołnierze z garnizonów we Wrocławiu, Żaganiu czy Szczecinie. Władze samorządowe miasta i powiatu reprezentowali Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak i Starosta Brzeski Maciej Stefański.

– Zawsze Brzeg będzie ważny w moim sercu, proszę pamiętać, że jako żołnierz jestem do państwa dyspozycji – powiedział Płk Jan Pajestka przyjmując podziękowania za wkład w rozwój miasta od Burmistrza Brzegu.

Jerzy Wrębiak przekazał dowódcy pamiątkowy obraz wraz z listem zawierającym podziękowania za pomoc w wielu ważnych dla miasta sprawach. W tym w przeciwdziałaniu klęsk żywiołowych czy organizacji imprez artystycznych.

– Proszę pamiętać, że w Brzegu jest Pan, Panie Pułkowniku zawsze mile widziany. Dziękujemy za wszelką pomoc, jaką ofiarował Pan mieszkańcom miasta – powiedział Burmistrz Jerzy Wrębiak.

Płk Pajestkę zastąpił Płk Marek Golan. Formanie obowiązki dowódcy zacznie pełnić 14 października.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia.

 

Nie zapomnij udostępnić: