Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 października, 2015 Tytuł artykułu

Więcej urządzeń do sportu i rekreacji. Zapraszamy do Parku Wolności na „PZU Trasy Zdrowia”

Treść artykułu

 

 

 

 

Jedna z największych firm ubezpieczeniowych ufundowała w naszym mieście trasę z urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi. Kompleks powstał na terenie Parku Wolności. Właśnie uzyskaliśmy certyfikat dopuszczający urządzenia do użytku.

  „PZU Trasa Zdrowia” to mini kompleks rekreacyjno – sportowy, którego centralnym elementem jest wytyczona, oznakowana i wyposażona w proste instalacje treningowe ścieżka. Jest przystosowana do bezpiecznego uprawiania prostych ćwiczeń fizycznych. Trasa umożliwia aktywność w dyscyplinach takich jak: bieganie, nordic walking, spacery czy nawet narty biegowe. Na terenie Parku Wolności trasa prowadzi po istniejących alejkach gruntowych i asfaltowych.

Urządzenia zostały zamontowane przy alejkach w miejscach, gdzie nie rosną drzewa i krzewy.

Cała trasa ma długość 2,5 km. Jest to pętla na obszarze leśno-parkowym. Elementy trasy to: duża tablica startowa z regulaminem, mapą i numerami alarmowymi, 9 instalacji treningowych wraz z tablicami informacyjnymi, drążkami itp. (zawierającymi propozycje ćwiczeń dla dzieci, dorosłych i seniorów), duży kierunkowskaz wielofunkcyjny, dwa mniejsze kierunkowskazy.

– Urządzenia mają certyfikat bezpieczeństwa i zapraszam mieszkańców oraz wszystkich chętnych do korzystania z Trasy Zdrowia. W chwili obecnej przygotowujemy się do uroczystego otwarcia tego kompleksu – informuje Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, dodając, że Gmina poinformuje mieszkańców o terminie uroczystości. 

Gmina Brzeg jest w gronie 30 samorządów, które znalazły się w projekcie „PZU Trasy Zdrowia”.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: