Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 października, 2015 Tytuł artykułu

Próba zuchwałej kradzieży drewna. Złodzieje bezpowrotnie zniszczyli drzewo

Treść artykułu

 

 

 
Sprawcy wycięli ogromny dąb szypułkowy, a następnie przygotowali do wywiezienia go z Parku Wolności. Wysokie na 15 metrów drzewo miało ponad 2 metry obwodu.
 
Złodzieje zapewne wywieźliby drzewo z Parku Wolności, gdyby nie czujność pracowników firmy świadczącej dla miasta usługi pielęgnacji zieleni. Duże bele drewna ułożone w sposób umożliwiający szybkie zabranie z parku, zauważyli podczas prac porządkowych. W sąsiedztwie były też ślady po wycince drzewa i wystający z ziemi pień dębu.
 
Złodzieje postanowili wykorzystać fakt, że w sąsiedztwie ściętego drzewa (wzdłuż przebiegającej tam ścieżki leśnej) montowane były urządzenia stanowiące ciąg Trasy Zdrowia PZU. Brzeg jest bowiem w gronie tych wyróżnionych miast, którym firma ubezpieczeniowa podarowała urządzenia służące do rekreacji. Zapewne złodzieje byli przekonani, że nawet jeśli wytną drzewo, spacerujący po parku mieszkańcy wezmą ich za pracowników firmy montującej urządzenia rekreacyjne. Rabusie byli tak zuchwali, że postanowili nie przejmować się nawet faktem, iż pracownicy Urzędu Miasta stale przeprowadzają kontrole parków i terenów zielonych znajdujących się na terenie miasta.
 
O całym zdarzeniu została już poinformowana policja. Urząd Miasta zwraca się również z apelem do wszystkich, którzy pomiędzy 26 a 27 września (prawdopodobna data ścięcia dębu) spacerowali w parku bądź też byli świadkami wycinki drzewa o pomoc w ujęciu sprawców. Wszelkie informacje można zgłaszać w Urzędzie Miasta lub też bezpośrednio w Biurze Urbanistyki i Ochrony Środowiska (parter budynku B Urzędu Miasta), lub również na policję.

 

Nie zapomnij udostępnić: