Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 października, 2015 Tytuł artykułu

Brzeskie kąpielisko przy Korfantego doczeka się oczyszczenia

Treść artykułu

 

 


Specjalne urządzenie działające z wykorzystaniem najnowszych technologii stosowanych przez armię ma oczyścić wodę w zbiorniku przy ul. Korfantego. Jest szansa, że latem 2016 roku będziemy mogli wypoczywać nad czystym jeziorem.
 
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, śląska firma, zajmująca się oczyszczaniem zbiorników wodnych za pomocą specjalnego rezonatora, przedstawiła analizę stanu czystości brzeskiego zbiornika wodnego przy ul. Korfantego oraz działań, jakie należy podjąć, by za rok mieszkańcy miasta mogli cieszyć się kąpieliskiem. Przypomnijmy, że na wniosek Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, śląscy specjaliści w ciągu kilku tygodni przygotowali również kompleksowy raport dotyczący analizy otoczenia, w jakim znajduje się akwen. Teraz, po uzyskaniu zgody radnych, będzie można rozpocząć działania na zbiorniku.
 
– Z raportu jasno wynika, że woda w kąpielisku jest zanieczyszczona, a na dodatek zagrożeniem mogą być szkodliwe substancje zgromadzone w osadzie na dnie zbiornika – wyjaśnia Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Z pomocą rezonatora możemy przywrócić czystość wody już w kilka miesięcy. Tak, aby już w przyszłym sezonie letnim kąpielisko mogło zacząć funkcjonować. Taki jest plan. W taki sam sposób oczyszczono już z powodzeniem wiele akwenów w kraju, a nawet za granicą. Dodatkowo w przyszłości na naszym zbiorniku można zastosować specjalną kurtynę na dopływie wody, aby zapobiec powtórnemu osadzaniu się tam szkodliwych substancji. Osobną kwestią jest zagospodarowanie terenu wokół kąpieliska. To dopiero kwestia dalszych planów. Na razie rozpoczynamy proces biologicznego przywracania kąpieliska do użytku.
 
Badania wody w zbiorniku dowodzą, że rezonator na oczyszczenie wody potrzebuje około 9 miesięcy. Urządzenie ma rozpocząć prace jeszcze tej jesieni.
 
– Skuteczność urządzenia i technologii potwierdza długa lista referencyjna. Są to akweny, które oczyszczaliśmy, m.in. w Katowicach. Bierzemy na siebie odpowiedzialność za to, że w okresie 9 miesięcy zastosowania rezonatora elektromagnetycznego, stan wody   w zbiorniku w Brzegu powinien spełniać wszelkie normy – dodaje Sonia Hetmańczyk ze śląskiej firmy.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: