Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 października, 2015 Tytuł artykułu

Kolejne drogi do remontu. Jest pomysł na współpracę ze Starostwem i Gminą Skarbimierz

Treść artykułu

 

 

 
Razem możemy kompleksowo przebudować i wyremontować ciąg ulic Wyszyńskiego-Małujowicka – mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej, Burmistrz Jerzy Wrębiak. Przedstawił radnym propozycję wspólnych działań z sąsiednim samorządem i powiatem.
 
Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak poinformował radnych miejskich o propozycji remontu ulic Wyszyńskiego i Małujowickiej. Wstępnie, radni obecni na sesji podczas przedstawiania tego pomysłu, wyrazili pozytywne opinie na ten temat.
 
– Brzeskie starostwo wystosowało do nas list intencyjny w sprawie wspólnych działań zmierzających do remontu i przebudowy ciągu komunikacyjnego od ulicy Wyszyńskiego poprzez ulicę Małujowicką oraz dalej drogę w kierunku Zielęcic, Małujowic i Łukowic Brzeskich – informuje Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Poza Gminą Brzeg i Powiatem Brzeskim w przedsięwzięciu wzięłaby udział Gmina Skarbimierz. Trasa pomiędzy ulicą Wyszyńskiego, a Łukowicami Brzeskimi jest drogą powiatową. Jednak z udziałem gmin, na terenie których położone są poszczególne odcinki jezdni, jest szansa na szybki remont całości. Tym bardziej, że Powiat zwróci się o dofinansowanie z programu rządowego popularnie zwanego „schetynówkami”. W ten sposób połowa kosztów zostanie przekazana centralnie, natomiast trzy samorządy – powiat i dwie gminy – będą partycypować w pozostałych kosztach. Dla nas sprawa jest o tyle ważna, że remont Wyszyńskiego i Małujowickiej wpisuje się w strategię m.in. tworzenia strefy ekonomicznej na Zielonce. Wraz planowaną przez nas przebudową ulicy Wolności, będzie to dla nas bardzo korzystne rozwiązanie oraz szansa na znaczącą poprawę jakości dróg wraz z ich otoczeniem w tym rejonie miasta.

 

Nie zapomnij udostępnić: