Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 września, 2015 Tytuł artykułu

Uwaga kierowcy: szykują się zmiany w organizacji ruchu w centrum Brzegu

Treść artykułu

 

 

 
W związku z rozpoczęciem drugiego etapu Reja, zostanie przywrócona pierwotna organizacja ruchu na odcinku tej ulicy. Zmiany szykują się też na przyległych drogach.
 
Na Reja ruch będzie przywrócony na zamkniętym dotychczas (były tam prowadzone prace brukarskie) skrzyżowaniu tej drogi z ulicą Kapucyńską (wyjazd od Kamiennej). Zamknięty natomiast z dniem 29 września 2015 r., zostaje następny odcinek Reja, pomiędzy Kapucyńską (za skrzyżowaniem) do krzyżówki z ulicą Polską. W związku z tymi zmianami zostaje przywrócony ruch jednokierunkowy na ulicy Dzierżonia, która na czas przebudowy pierwszego etapu na sąsiedniej ulicy Reja, była jezdnią dwukierunkową.
 
Z dniem 5 października 2015 r. rozpoczynamy ostatnie prace remontowe w ramach bieżącego utrzymania gminnych dróg. Roboty będą polegały na remoncie chodników i jezdni na ulicy Panieńskiej (odcinek Garbarska-Wojska Polskiego). Ze względu na konieczność zapewnienia dojazdu mieszkańcom do posesji, remont będzie podzielony na dwa etapy. W pierwszym zostanie wyłączony z ruchu fragment od ulicy Garbarskiej do połowy remontowanego odcinka (dojazd zapewniony zostanie od ulicy Wojska Polskiego). W kolejnym etapie wyremontowany zostanie pozostała część, tj. do Wojska Polskiego (dojazd od strony ulicy Garbarskiej). Ze względu na duży zakres prac, roboty potrwają blisko dwa miesiące.
 
W ciągu kilku najbliższych dni zostanie przywrócony ruch na remontowanym dotychczas odcinku ulicy Garbarskiej (od Nadodrzańskiej do Szpitalnej). Prace te były wykonywane w ramach bieżącego utrzymania gminnych dróg i były ostatnim etapem remontu nawierzchni jezdni na Garbarskiej.
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: