Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 września, 2015 Tytuł artykułu

Odwiedził nas Honorowy Obywatel Brzegu Kurt Masur

Treść artykułu

 

 

 
Wizyta urodzonego w naszym mieście słynnego dyrygenta i muzyka trwała zaledwie kilka godzin. Kurt Masur chciał odwiedzić miejsca związane ze swoim dzieciństwem oraz te, z którymi jest związany jako artysta, współtwórca festiwalu „Porozumienie”.
 
Kurt Masur spotkał się również z Burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem. Burmistrz przekazał mu list gratulacyjny, kwiaty oraz album o mieście z pozdrowieniami od mieszkańców. Zapewnił, że Kurt Masur pozostaje dla brzeżan ważną postacią w historii miasta. Spotkanie Burmistrz Brzegu i Kurta Masura miało miejsce we Wrocławiu. Masur jest również jest Honorowym Obywatelem tego miasta. To właśnie w uznaniu za wkład w rozwój artystyczny Wrocławia oraz zasługi na rzecz polsko-niemieckiego porozumienia, Rada Miejska Wrocławia uhonorowała go przed laty najwyższymi miejskimi zaszczytami.
 
W spotkaniu uczestniczyli również przyjaciele muzyka: małżonka Prezydenta Wrocławia Anna Dutkiewicz oraz muzyk i dyrygent (współtwórca festiwalu „Porozumienie”, Mirosław Gąsieniec.

 

Nie zapomnij udostępnić: