Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 września, 2015 Tytuł artykułu

W Przedszkolu Publicznym nr 3 w Brzegu Przedszkolaki obchodziły swoje święto!

Treść artykułu

 

 

 
W Przedszkolu Publicznym nr 3 w Brzegu
Przedszkolaki obchodziły swoje święto !
W sobotę 19 września blisko sto dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Brzegu wraz ze swoimi rodzinami   świętowało    Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
  Święto to zostało ustanowione w dniu 13 września   2013 roku przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Celem zaś  jest propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego, integracja wielu środowisk i instytucji mających wpływ na jakość funkcjonowania przedszkoli oraz dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
                                Naszą uroczystość rozpoczął przemarsz przedszkolaków w barwnym korowodzie. Następnie dzieci odśpiewały ,,Hymn Przedszkolaka”, a z małych gardełek słychać było refren hymnu: – ,,Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj, to święto Ani, Basi i Krzysia. W dzień przedszkolaka każdy to wie, bawi się każdy, kto tylko chce.” Po hymnie pani dyrektor Urszula Siwek przywitała dzieci i zaproszonych gości i wraz z przedstawicielami Rady Rodziców złożyła wszystkim przedszkolakom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Oczywiście  nie obyło się bez prezentów dla dzieci, a jednym z nich była altana ufundowana przez Radę Rodziców. Korzystając z obecności wszystkich przedszkolaków i ich rodzin nastąpiło uroczyste jej otwarcie. Największą atrakcją i hitem okazała się jednak niespodzianka dla widowni   – inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwima w wykonaniu pracowników przedszkola. Miny dzieci i ich rodziców były bezcenne! W południe w górę poszybowało sto kolorowych baloników z marzeniami dzieci i życzeniami od dorosłych, aby one się spełniły. Po tym spektakularnym widowisku nastał czas na wspólna zabawę na placu zabaw. Atrakcji nie brakowało. Dzieci mogły pozjeżdżać i poskakać na dmuchanych zjeżdżalniach, pomalować sobie buzię w kolorowe postaci z bajek, zrobić ogromne bańki mydlane, zatańczyć przy muzyce ze Smerfami w role których wcielili się rodzice, pobawić się z wykorzystaniem chusty animacyjnej, wyczarować zwierzątko z balonów. Ogromnym powodzeniem cieszyła się obecność policjanta Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, który przypomniał o zasadach bezpieczeństwa, udostępnił radiowóz i rozdawał książeczki ,,Bezpieczny Przedszkolak”. W blasku słońca impreza przygotowana przez pracowników przedszkola i Radę Rodziców udała się  znakomicie! Przyniosła ogromną radość, uśmiech na buziach dzieci i niezapomniane wrażenia. Zapewniamy, że Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka na stałe zapisze się  w naszym kalendarzu.
Ewa T.

 

Nie zapomnij udostępnić: