Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 listopada, 2016 Tytuł artykułu

Ważne dla mieszkańców. Przeczytaj komunikat Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Treść artykułu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad O/Opole informuje że w latach 2016, 2017 i 2018 trwać będzie realizacja czynności geodezyjnych dotyczących pasów drogowych dróg krajowych (w tym autostrady A-4) na terenie województwa opolskiego polegających na wznowieniu znaków granicznych, wyznaczeniu i stabilizacji punktów granicznych działek ewidencyjnych stanowiących pas drogowy wraz ze sporządzeniem dokumentacji dotyczącej zajęcia pasa drogowego na terenie Oddziału GDDKiA w Opolu oraz stabilizacji świadków betonowych znaków granicznych w podziale na 3 opisane poniżej zadania:

Zadanie 1 – realizowane przez OPGK Wrocław dotyczy powiatów: namysłowskiego, kluczborskiego i oleskiego (czas realizacji do 30.06.2018 r.)

Zadanie 2 – realizowane przez LOKOM-TOR Zabrze dotyczy powiatów: brzeskiego, opolskiego, krapkowickiego i strzeleckiego (czas realizacji do 15.07.2018 r.)

Zadanie 3 – realizowane przez Opolską GRUPĘ Geodezyjną dotyczy powiatów: nyskiego, prudnickiego, głubczyckiego kędzierzyńsko – kozielskiego (czas realizacji do 20.09.2018 r.)

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o poinformowanie lokalnej społeczności i mieszkańców miejscowości, przez które przebiegają odcinki dróg krajowych lub autostrady, o prowadzonych pracach geodezyjnych związanych z pomiarami granic pasa drogowego. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że znaki graniczne i urządzenia zabezpieczające te znaki w tym świadki betonowe z napisem „Pas drogowy” podlegają ochronie zgodnie z Art.15 Pkt 1 Ustawy, z dn. 17 maja 1989 Prawo Geodezyjne i Kartograficzne, Dz.U.2016r. poz. 1629 ze zm. W związku z tym GDDKiA o/Opole zastrzega sobie możliwość dochodzenia konsekwencji prawnych od osób które zniszczą, przesuną lub uczynią niewidocznymi w/w znaki graniczne i świadki pasa drogowego.

Michał Wandrasz

Główny Specjalista ds. Komunikacji Społecznej

Stanowisko ds. Komunikacji Społecznej

Oddział w Opolu, ul. Niedziałkowskiego 6, 45-085 Opole

tel. +48 77 401 63 07

e-mail: mwandrasz@gddkia.gov.pl, www.gddkia.gov.pl

www.twitter.com/gddkia, www.facebook.com/gddkia

Nie zapomnij udostępnić: