Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 września, 2015 Tytuł artykułu

Harcerze wybrali Brzeg. Na zlocie spotkali się u nas druhowie z opolskiej choragwi (zdjęcia)

Treść artykułu

 

Bazą harcerzy była popularna Górka Jerzego, czyli od zawsze miejsce spotkań druhów. Tam tez znajdowała się kwatera główna zlotu. Natomiast harcerskie patrole można było spotkać w całym mieście (piątek-niedziela 18-20 września). W piątek harcerze gościli w ratuszu. W sobotę na stadionie odbył się koncert (zdjęcia poniżej), w którym zostali wyróżnieni zasłużeni harcerze. Gratulacje i podziękowania za działalność związku na rzecz miasta złożył Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Tam również odbyło się przekazanie nagrody specjalnej komendy opolskiej hufca ZHP dla druhny Agnieszki Pospiszyl ze Strzelec Opolskich, która wyróżniła się pracą na rzecz opolskiej ZHP. Podziękowania za rozwijanie idei harcerstwa oraz współpracy związku z samorządem złoży druhnie Burmistrz Jerzy Wrębiak.

– W niedzielę o godz. 11.00 odbyło się nabożeństwo dla wszystkich uczestników zlotu, a było ich około 500 – informuje Krzysztof Pędziwiatr, komendant hufca ZHP Brzeg-Grodków.

Zlot opolskiej ZHP odbywa się co dwa lata. Ze względu na dobra współpracę z Gminą Brzeg związek postanowił zaprosić swoich członków do odwiedzenia naszego miasta, organizując tu trzydniowe obrady.

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: