Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 września, 2015 Tytuł artykułu

Prezent od PCK dla mieszkańców Brzegu. Trzykołowe rowery trafiły do potrzebujących

Treść artykułu

 

 

 
Brzeski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża przekazał trzykołowe rowery rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych mieszkańców miasta.
 
Troje mieszkańców Brzegu ma już specjalne rowery, które ułatwią im codzienne poruszanie. Okazuje się, że podarowano je dzięki hojności brzeżan, którzy wspierają akcje organizowane przez miejscowy Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża a w szczególności zbiórkę odzieży do specjalnych pojemników PCK rozstawionych na terenie miasta.
 
Ceremonia przekazania rowerów miała miejsce w siedzibie brzeskiego rejonowego oddziału PCK, czyli Dziennym Domu Pomocy Społecznej (ul. Piastowska). Poza obdarowanymi wziął w niej udział Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.
 
– Za pośrednictwem Pana Burmistrza chcemy przekazać mieszkańcom te rowery osobom potrzebującym, a przy okazji podziękować wielu tysiącom brzeżan za hojność podczas prowadzonych przez nas akcji charytatywnych – powiedział Walerian Twardzik, prezes oddziału rejonowego PCK w Brzegu. – Przy okazji chciałbym przypomnieć, że nadal prowadzimy akcję zbiórki odzieży. Do kontenerów ustawionych na terenie miasta z naszymi symbolami Polskiego Czerwonego Krzyża można wrzucać zużytą odzież, tekstylia ,a środki pozyskane  ze sprzedaży zebranych ubrań , pościeli przeznaczamy na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową.
 
– Warto pamiętać, że każda złotówka darowana na rzecz PCK jest dobrze spożytkowana. Wiemy to jako Gmina Brzeg, która z PCK czy Caritasem współpracuje na co dzień. Dziękuję za pomoc i współpracę i zapewniam, że będzie ona trwała nadal z pożytkiem dla obu stron – zapewnił Jerzy Wrębiak.
 
Sprzęt trafił do osób potrzebujących, które są niepełnosprawne. W wypadku naszego miasta pomocny w wytypowaniu takich osób był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Przypomnijmy, że jest to już drugi taki prezent od PCK. Poprzednio, na wiosnę, również zostały przekazane 3 rowery.
 
W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele zarządu rejonowego PCK w Brzegu.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: