Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 września, 2015 Tytuł artykułu

W mieście prowadzone są cztery inwestycje drogowe i szykowane są już kolejne

Treść artykułu

 

 

 
Stan zaawansowania prac wraz z urzędnikami miejskimi sprawdzał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Gotowe są już jezdnie na osiedlu Tivoli. Intensywne roboty trwają na ulicach: Garbarskiej, Reja i Toruńskiej.
 
W związku z budową nowych ulic na Tivoli, w obrębie nowych dróg, została wprowadzona nowa organizacja ruchu. Teraz ulica Lompy jest drogą zamkniętą dla ruchu. Wjazd do szkoły odbywa się tylko od strony nowego osiedla i ulicy Słonecznej.
 
– Na Tivoli powstały dwie nowe ulicy: Czereśniowa i Wiśniowa. Natomiast dwie kolejne zostały przedłużone o nowe odcinki. Chodzi o ulicę Lompy i Słoneczną. Wykonaliśmy też parking dla szkoły i mieszkańców oraz m.in. rondo zapewniające bezpieczną organizację ruchu w tej części osiedla – wylicza Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.
 
W przyszłości, na terenach od ulicy Lompy w kierunku do Wrocławskiej, planowana jest budowa kolejnych ulic. Na razie trwają tam prace wodociągowo-kanalizacyjne.
 
Burmistrz sprawdzał stan prac na ulicy Garbarskiej (wykonywany jest ostatni fragment drogi-do ulicy Nadodrzańskiej) oraz na Toruńskiej i Reja. W przypadku tej pierwszej ulicy (Garbarskiej) prace zakończą się jeszcze we wrześniu. Natomiast na Toruńskiej roboty przebiegają zgodnie z planem i mają zakończyć się w połowie października (poza drogą budowany jest chodnik, oświetlenie i odwodnienie jezdni).
 
– Natomiast na Reja – dodaje Jerzy Wrębiak – wykonywany jest pierwszy odcinek prac, od skrzyżowania z Kamienną do ulicy Kapucyńskiej. Wykonanie w pierwszej kolejności tego fragmentu zapewni możliwość uruchomienia przejazdu ulicą Kapucyńską. Trzeba pamiętać, że prace musimy prowadzić w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu komplikować funkcjonowanie znajdujących się w tym rejonie punktów handlowych. Dlatego inwestycja jest podzielona na etapy i sukcesywnie będziemy prowadzić ją w kierunku rynku.
 
Burmistrz przypomniał, że wykonawca ulicy Reja został poinformowany o konieczności zachowania w jezdni kamienia upamiętniającego historię związaną z królem pruskim Fryderykiem II. Znajduje się on na fragmencie dojazdowym ulicy Reja do rynku.
 
Warto dodać, że władze miasta przygotowują kolejną inwestycję drogową, która będzie realizowana jeszcze w tym roku. Chodzi o ulicę Topolową na osiedlu w rejonie ulicy Konopnickiej. Przetarg na wyłonienie wykonawcy jest już ogłoszony a jego wyniki będą znane jeszcze we wrześniu.
 
Osobną inwestycją, gdzie Gmina Brzeg jest współfinansującym partnerem przedsięwzięcia (drugim jest Powiat Brzeski-administrator ulicy), jest remont chodnika wzdłuż ulicy Piastowskiej. Tam prace idą na bieżąco, a po ich zakończeniu planowane jest nasadzenie drzew.      

 

Nie zapomnij udostępnić: