Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 września, 2015 Tytuł artykułu

Zapraszamy na Kresowy Jarmak Mariacki. Będzie wyśmienite jedzenie, rękodzieło i muzyka

Treść artykułu

 

 

 
Ostatni weekend września upłynie w Brzegu pod znakiem Kresowego Jarmaku Mariackiego. W samym centrum miasta, na Placu Polonii Amerykańskiej, przed Brzeskim Centrum Kultury będzie można odwiedzić stosika handlowe oraz kupić m.in. regionalne potrawy, rękodzieło artystyczne i ludowe. Szykuje się też porządna dawka muzyki kresowej i nowoczesnej.
Jak mówi Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, formuła jarmarku ma być cykliczna. Nie tylko na zakończenie lata, ale również i zimą. Przed świętami planowany jest bowiem jarmark mikołajkowy.
 
Na razie mieszkańców i wszystkich, którzy w dniach 25-27 września odwiedzą nasze miasto, zapraszamy na Kresowy Jarmark Mariacki. Nazwą chcemy nawiązać do brzeskich tradycji – tych najstarszych (w Brzegu organizowano trzy duże jarmarki – w pierwszą niedzielę po Zielonych Światkach, w we wrześniu jarmark nawiązujący do święta narodzenia Marii Panny  – związany z tradycją najstarszej, przedlokacyjnej świątyni oraz jarmark na św. Mikołaja – patrona miasta) oraz tych młodszych tradycji – związanych z mieszkańcami Brzegu, którzy osiedli tu po II wojnie światowej, a przybyli z kresów II Rzeczpospolitej. Na 13 stoiskach będzie można oglądać oraz nabyć przedmioty i wyroby rękodzieła artystycznego. Przygotowano też specjalne stoiska z tradycyjną kresową żywnością oraz potrawami. 
 
Stosika handlowe będą czynne w godz. 10-18.
 
W piątkowe popołudnie gościom Jarmaku czas będzie umilać Kapela Czerniakowska z Warszawy, która wykonuje również utwory z dawnych Kresów Wschodnich. Przed Brzeskim Centrum Kultury zaprezentują się również brzeskie grupy muzyczne i taneczne. W sobotę natomiast publiczność będzie mogła podziwiać artystów występujących w ramach festiwalu teatrów ulicznych.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich na Jarmak! Do zobaczenia w piątek, osobę i niedzielę przed Brzeskim Centrum Kultury!
 

 

Nie zapomnij udostępnić: