Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 listopada, 2016 Tytuł artykułu

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Brzegu. Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z młodzieżą

Treść artykułu

Spotkanie, podczas którego Sędzia Anna Maria Wesołowska, opowiadała o swoich doświadczeniach z młodzieżą podczas pracy sędziego wydziału karnego (orzekała od 1982 roku, a obecnie jest już w stanie spoczynku) miało miejsce w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum nr 1 (16 listopada 2016 r.). Tego samego dnia Pani Sędzia spotkała się z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi.

Pani Sędzia w niezwykle przystępny sposób wyjaśniała młodzieży różnice pomiędzy zwykłymi zachowaniami a popełnieniem przestępstwa i jego skutkami dla młodej osoby. Wyjaśniała jak ustrzec się przed spotkaniem z wymiarem sprawiedliwości. Cały wykład zawierał przykłady z pracy sądowej Anny Marii Wesołowskiej. Każda ze spraw wydarzyła się na prawdę i miała swój finał na sali sądowej.

 Anna Maria Wesołowska znana jest głównie w programów telewizyjnych, w których była przewodniczącą składu sędziowskiego wydziału karnego sądu (program telewizyjny Sędzia Anna Maria Weosłowska), a także jako autorka książek i przede wszystkim jako ekspert biura Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Brzeg w tym roku jest bowiem gospodarzem Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. W trakcie obchodów odwiedzają nas goście i eksperci współpracujący na co dzień z Markiem Michalakiem.

 

Nie zapomnij udostępnić: