Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 września, 2015 Tytuł artykułu

Mistrz kolarstwa Adrian Tekliński z wizytą u Burmistrza Brzegu

Treść artykułu

 

 
Jeden z najlepszych polskich kolarzy, specjalista jazdy na torze, Adrian Tekliński był gościem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. Sportowiec podkreślał swoje związki z Brzegiem. Zapewnił, że jako zawodnik, zawsze promuje nasze miasto i cieszy się z dopingu rodzimych kibiców.
 
Zdaniem Adriana, Brzeg ma bardzo dobrą markę polskim świecie kolarskim. Z naszego miasta pochodzi kilku zawodników stanowiących zaplecze wielu zawodowych grup kolarskich, a także reprezentacji Polski w kolarstwie.
 
– Zawsze, kiedy rozmawiam z innymi zawodnikami w kraju marka Brzegu jest rozpoznawana dzięki rozwojowi lokalnego szkolenia kolarskiego – mówił Adrian. – Sam również dbam o to, aby promować miasto. Poza tym uprawianie kolarstwa daje mi wielką radość i satysfakcję. Mam okazję również zwiedzać kraje i kontynenty.
 
Adrian poza uprawianiem kolarstwa jest również studentem. Studiuje politologię na jednej z krakowskich uczelni. Ostatnio zainteresował się również dziennikarstwem. Miał już okazję komentować w ogólnopolskiej telewizji wyścigi kolarskie. Już jutro (15 września) wyrusza do Australii aby brać tam udział w wyścigach zaliczanych do kolarskiego pucharu świata.
 
Burmistrz Jerzy Wrębiak podziękował Adrianowi za promocję marki miasta Brzegu. Podkreślił, że to właśnie dzięki sportowcom oraz ich trenerom i działaczom sportowym (w spotkaniu uczestniczył też trener Franciszek Moszumański oraz radny miejski Henryk Jaros), Brzeg może pochwalić się sukcesami zawodników pochodzących z naszego miasta.
 
Podczas spotkania poruszano też pomysł organizacji niewielkiego kryterium kolarskiego, na którym pokazaliby się kolarze pochodzący z ziemi brzeskiej.

 

Nie zapomnij udostępnić: