Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 listopada, 2016 Tytuł artykułu

Uczniowie „Piątki” mogą już ćwiczyć na nowoczesnym boisku wielofunkcyjnym

Treść artykułu

Za ponad 800 tys. zł zbudowano przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 nowy kompleks sportowy. Są tam dwa boiska do gier zespołowych, mini siłownia, bieżnia lekkoatletyczna, a nawet boisko do szachów.

To było prawdziwe wydarzenie w historii „piątki” (15 listopada 2016 r.). Na ten dzień, jak podkreślali obecni uczniowie szkoły, czekały pokolenia dzieci. Stare i mocno wysłużone asfaltowe boisko zastąpił nowy kompleks sportowy. Można na nim uprawiać wiele dyscyplin, od piłki nożnej, po koszykówkę. Jest także specjalna część do trenowania skoku w dal i przeprowadzenia treningu rekreacyjno-siłowego.

– Zapewniamy, że będziemy wykorzystywać boiska w każdej wolnej chwili i cieszyć się uprawianiem sportu i rekreacji. Dziękujemy za zbudowane nam tego miejsca – mówiły dzieci oraz dyrektor szkoły Beata Kulbaka.

Dzieci z nauczycielami przedstawiły krótki program sportowo-artystyczny. Zaprezentowano także możliwości kompleksu pokazując różne rodzaje gier sportowych. Uroczystego przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia boiska dokonali Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 Beata Kulbaka oraz przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Milian.

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak życzył całej szkolnej społeczności udanego i bezpiecznego korzystania z nowego obiektu. Podkreślił, iż na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy jest to kolejna inwestycja w rozwój bazy sportowo-rekreacyjnej miasta, z uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Dodał także, że projekt udało się zrealizować dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Warto dodać, że budowa kosztowała ponad 800 tys. zł, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 275.600 zł.

Uruchomienie boisk towarzyszyło wydarzeniom, jakie mają miejsce w Brzegu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Nasze miasto w dniach od 14 do 20 listopada jest gospodarzem programu przeznaczonego dla dzieci, młodzieży i rodziców a organizowanego przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Nie zapomnij udostępnić: