Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 listopada, 2016 Tytuł artykułu

Przedszkolaki Ojczyźnie – uroczystość w Przedszkolu Publicznym nr 4

Treść artykułu

Przedszkolaki Ojczyźnie – pod takim hasłem w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Brzegu dnia 09.11.2016r. odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Przedszkole w tym dniu przybrało biało-czerwone barwy, na korytarzach dominowały polskie symbole. Dzieci wykonały kotyliony w barwach ojczystych, które rozdawano wraz mini-śpiewnikami przybyłym gościom. Znalazły się w nich  pieśni patriotyczne i wojskowe, m.in.: „My Pierwsza Brygada”, „Przybyli ułani”, „Rozkwitały pąki białych róż”. Każdej z pieśni można było posłuchać, zaśpiewać wspólnie z przedszkolakami, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Przedszkola Grażyna Rosińska, która powitała zaproszonych gości i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu przedszkolaków. W uroczystości uczestniczyli pracownicy przedszkola, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście: wiceburmistrz Brzegu Tomasz Witkowski, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej  Elżbieta Kużdżał, przewodnicząca Rady Rodziców Aleksandra Kaszub, delegacja Wojska Polskiego z 1 Pułku Saperów im. T. Kościuszki w Brzegu: st. sierż. K. Musiał oraz chor. B. Barański.

Dzieci z najstarszej grupy: „Pszczółki” pod kierunkiem swoich pań przygotowały i  zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, który został odebrany przez publiczność entuzjastycznie. Świadczył o tym nie tylko wyraz zadumy i zachwyt na twarzach obecnych, łzy wzruszenia, ale również wypowiedzi rodziców po występie dzieci. Inscenizację otworzył perfekcyjnie wykonany przez dzieci polonez, wyrażający godność i narodową dumę Polaków.  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym oraz przypomniały lata Polski pod obcym zaborem. Wspaniały układ krakowiaka zatańczony przy muzyce ludowej wywołał gromkie brawa. Na zakończenie odśpiewano hymn państwowy, przyjmując własciwą postawę, zachowując powagę i spokój. Zachwyt i zdziwienie dzieci wywołała wizyta gości specjalnych – żołnierzy,  którzy oddali honory symbolom narodowym i wprowadzili w podniosły nastrój.  Po zakończeniu części artystycznej przedszkolaki wraz zaproszonymi gośćmi wykonały pamiątkowe zdjęcia.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Ciekawa scenografia przypominająca, iż wszyscy jesteśmy Polakami, flagi i odświętne stroje, to wszystko stworzyło niecodzienną atmosferę spotkania. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach rozbudzamy wśród najmłodszych miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, uczymy patriotyzmu. Okazuje się, że 11 Listopada to rocznica poważna i wielka, ale możliwa do uczczenia również przez przedszkolaki, czego sami byliśmy świadkami.

                                                                                                    G.Dziedzic

Nie zapomnij udostępnić: