Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 listopada, 2016 Tytuł artykułu

„Kocham Polskę” czyli obchody Święta Niepodległości przez przedszkolaki z brzeskiej „jedenastki”

Treść artykułu

10 listopada nasze przedszkole uroczyście upamiętniło 98 rocznicę odzyskania przez Naród polski niepodległości.

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W naszym przedszkolu jak co roku zorganizowano uroczystą akademię, zapraszając przedstawicieli władz miasta oraz zaprzyjaźnionych z nami Seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Brzegu. Swoją obecnością zaszczycił nas zastępca  Burmistrza Miasta Brzegu Tomasz Witkowski oraz grono starszych Pensjonariuszy.

Dzieci z grupy VI wierszem, tańcem i piosenką przedstawiły jak kochają Polskę i oddają hołd poległym za ojczyznę.

Swoim występem opowiedziały  trudną historię Polski w okresie zaborów oraz walkę Narodu Polskiego o wolność. Oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach młodego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane i wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami, a także gestami wzruszenia.

Dzięki kształtowaniu miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, młode pokolenie uczy się patriotycznych postaw. A idąc za słowami kanclerza Zamoyskiego musimy mieć świadomość, że  :„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.

Joanna Gnatowicz

Nie zapomnij udostępnić: