Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 września, 2015 Tytuł artykułu

Nowe inwestycje: trwa przebudowa ul. Reja, wkrótce ruszamy z finałem prac na Garbarskiej

Treść artykułu

 

 

 
Obie ulice znajdują się w ścisłym, zabytkowym centrum miasta. Na Reja już widać pierwsze efekty prac w postaci układnego bruku na nowej podbudowie drogi. Na Garbarskiej natomiast będzie finalizowany remont ostatniego odcinka jezdni.
 
Roboty na Reja idą z dużym rozmachem. Prace będą przebiegać etapami, aby nie blokować dojazdu do punktów handlowych znajdujących się wzdłuż drogi. Dlatego też, na czas robót, sąsiednia ulica Dzierżonia jest dwukierunkowa. Tą drogą prowadzi też objazd placu budowy na Reja.
 
– Na razie skupiliśmy się na odcinku ulicy Reja, od wjazdu z ulicy Kamiennej i skrzyżowania z ulicą Panieńską, gdzie widać już pierwsze ułożone kostki brukowe nowej jezdni – wyjaśnia Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Następnie, po wykonaniu tej części drogi, prace będą posuwać się w kierunku rynku. Tak, aby zminimalizować skutki prowadzenia prac budowlanych dla lokalnych przedsiębiorców. Zatem w kolejności zostanie wykonany fragment do skrzyżowania z ulicą Polską, a następnie pomiędzy ulicą Polską a Zakonnic, aż do wyjazdu w rynek i Młynarską. Warto dodać, że prace finansujemy w całości ze środków uzyskanych po sprawie sądowej, w której poprzedni wykonawca robót, zgodnie z wyrokiem, zapłacił nam odszkodowanie za wadliwie wykonane roboty. To bardzo korzystne rozwiązanie dla budżetu miasta, bowiem przebudowa zmyka się kwotą blisko 420 tys. zł.
 
Burmistrz przypomina, że w ramach funduszy na bieżące utrzymanie dróg i remonty, zostanie wykonany ostatni odcinek ulicy Garbarskiej, od skrzyżowania ze Szpitalną, do Nadodrzańskiej. Prace rozpoczną się lada dzień i potrwają do końca września.
 
Dodajmy, że tuż przed rozpoczęciem prac na ulicy Reja, udało się wyremontować jezdnię wraz z chodnikami w ciągu ulicy Zakonnic, na odcinku od Reja do Dzierżonia. Kierowcy mogą sami sprawdzić stan  nawierzchni, przejeżdżając się do wyremontowanym odcinku.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: