Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 września, 2015 Tytuł artykułu

70-lecie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Powstaje krótki film o historii placówki

Treść artykułu

Ekipa realizująca materiał dokumentalny o historii szkoły dotarła do brzeskiego Urzędu Miasta. Spotkała się również z Burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem, który-jak się okazuje-jest absolwentem szkoły-jubilatki.

– Trafiłem tutaj, ponieważ zawsze pasjonowała mnie piłka nożna, a w szkole można było rozwijać te zainteresowania – wspominał Jerzy Wrębiak.

Krótki film o historii szkoły, jej absolwentach i rozwoju "jedynki" w ciągu dziesięcioleci będzie można zobaczyć podczas uroczystości obchodów jubileuszu szkoły w dniu 2 października 2015 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Brzeskiego Centrum Kultury. Tam zaplanowano oficjalną część uroczystości, po której zebrani mają zostać zaproszeni do szkoły. Dodajmy, że "jedynka" niemal sąsiaduje z BCK i to właśnie w "jedynce" powstały podwaliny do kilku zespołów i grup artystycznych, które następnie działały w centrum kultury.

– Film to oczywiście tylko jedna z atrakcji jubileuszu naszej szkoły. Będzie jeszcze specjalne wydawnictwo prezentujące historię szkoły. Atrakcji jest jeszcze znacznie więcej – mówią członkowie ekipy przygotowującej materiały filmowy.

Zatem zapraszamy na jubileusz szkoły!

 

 

Nie zapomnij udostępnić: