Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 września, 2015 Tytuł artykułu

Mondelēz International inwestuje 30 mln dolarów w innowacyjną linię produkcyjną w Polsce

Treść artykułu

 

 

 
2 września 2015 r., Warszawa/Skarbimierz: Dziś Mondelēz International, światowy lider produkcji czekolady, ciastek, gum do żucia i cukierków, oficjalnie uruchomił Linię Przyszłości – supernowoczesną i jedną z najbardziej innowacyjnych w Europie. Nowa linia będzie produkować wyroby znanych i lubianych marek, takich jak Milka, Oreo, 3bit oraz Cadbury Dairy Milk czy Terry’s Chocolate Orange. Zależnie od docelowej wielkości produkcji w Skarbimierzu oznacza to około 90 nowych miejsc pracy.
 
Polska i Europa Środkowa kluczowymi rynkami
Mondelēz International (partner m.in. Gminy Brzeg w wielu przedsięwzięciach i firma wspierająca wiele inicjatyw lokalnych w Brzegu), wraz z blisko 10 tys. pracowników i 19 zakładami produkcyjnymi w Europie Środkowej, zajmuje ważną pozycję na światowej mapie koncernu. Udziały firmy w europejskim rynku przekąsek wynoszą 3,3 proc., dlatego ten stale rozwijający się region jest szczególnie istotny.
 
Polska, w której dziś otwarta została Linia Przyszłości, jest strategiczną lokalizacją dla Mondelēz International. Może się poszczycić 7 fabrykami, 3 kategoriami produktów i perspektywami dalszego dynamicznego rozwoju w kategorii przekąsek oraz w zakresie badań, jakości i rozwoju (firma planuje otwarcie globalnego Centrum Badań i Rozwoju w Polsce). Linia Przyszłości w fabryce czekolady w Skarbimierzu jest pierwszą linią tego typu w sieci produkcyjnej Mondelēz International w Polsce i drugą w Europie Środkowej.
 
„Polska odgrywa istotną rolę w Europie – jako numer 1 na rynku ciastek i czekolady, także fabryka w Skarbimierzu, która należy do naszych najbardziej nowoczesnych zakładów w Europie. Cieszy mnie ogromnie, że w polskiej fabryce w Skarbimierzu mamy od dziś tak nowoczesną i wydajną linię, która pozwoli zaspokoić potrzeby konsumentów i spełnić ich oczekiwania” dodał Jürgen Leiße, Prezydent Europy Środkowej, Mondelēz International.
 
„Mocno wierzymy w potencjał dalszego wzrostu i możliwości rozwoju na europejskim rynku przekąsek. Jednocześnie wiemy, że utrzymanie przewagi na tak wymagającym rynku wymaga stosowania supernowoczesnej technologii produkcji, której przykładem jest uruchomiona dziś Linia Przyszłości. Linia będzie wspierać nasz rozwój i umożliwi nam konkurencyjność w zakresie produkcji nowych receptur naszych przekąsek takich marek jak Milka, Oreo czy Cadbury” – powiedziała Dana Peters, Wiceprezydent Łańcucha Dostaw Kategorii Czekolady w Europie.
 
„Największym kapitałem Polski, w dosłownym znaczeniu tego słowa, są doskonale wykształceni, zmotywowani i inteligentni pracownicy. To główny powód skłaniający amerykańskich inwestorów do lokowania swych przedsięwzięć w Polsce. To również podstawowa przyczyna rozbudowy i ekspansji już istniejących firm, zatrudniających coraz więcej polskich pracowników. Reasumując: jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwiększających się kontaktów biznesowych, przynoszących obustronne korzyści naszym krajom” – mówi Walter Braunohler, Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych w Polsce.
 
Dlaczego jest wyjątkowa?
Nowoczesne rozwiązania technologiczne, najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny pracy, zwiększenie poziomu produkcji, a także nowe miejsca pracy – tak w skrócie można opisać nową linię przyszłości Mondelēz International w Skarbimierzu.
 
Linia została zaprojektowana tak, by zwiększyć moce produkcyjne fabryki i uprościć sam proces produkcji. Umożliwia wytwarzanie różnych rodzajów wyrobów, z nadzieniem i bez, na jednej linii, bez konieczności dodatkowych inwestycji lub przezbrojenia maszyn. Porównując to do budowli z klocków, można dołożyć jeden klocek i produkować batony z nadzieniem lub go wyjąć i produkować batoniki bez nadzienia. Łatwiej też naprawić linię w razie awarii. Dzięki nowej linii firma może szybciej odpowiadać na zapotrzebowania rynku.
 
W całej grupie Mondelēz International ustalone są takie same standardy dla zakładów i dostawców, a każdą linią zajmuje się ten sam zespół techniczny i inżynieryjny. System operacyjny różni się jedynie pod względem wersji językowych, co ułatwia szkolenia operatorów. Linia Przyszłości jest więc także „platformą edukacyjną”, pozwalającą wymieniać informacje i dobre praktyki w ramach firmy.
 
Innowacje w fabryce
Zakład w Skarbimierzu działa od 5 lat i jest jedną z nowocześniejszych fabryk czekolady w Europie, zatrudniającą ok. 400 pracowników. Nowa linia, o wartości blisko 30 mln dolarów, jest pierwszym dużym projektem inwestycyjnym w tej fabryce od chwili otwarcia w 2010 r. Wyroby ze Skarbimierza trafiają zarówno na rynek polski, jak i na rynki zagraniczne.
 
Pracownicy firmy Mondelez rekrutują się m.in. ze wspominanej Gminy Brzeg, w imieniu której w ceremonii uruchomienia nowej linii uczestniczył Burmistrz Brzegu, Jerzy Wrębiak.
 
„Jestem przekonany, że Linia Przyszłości jest kolejnym krokiem naprzód nie tylko dla fabryki w Skarbimierzu, ale dla całego europejskiego rynku przekąsek – powiedział Roman Sitko, Dyrektor ds. Produkcji Kategorii Czekolady w Polsce. – Tu, w Skarbimierzu, gdzie mamy bardzo zmotywowanych i zaangażowanych pracowników, z radością i dumą otwieramy dziś nowy rozdział, w którym to innowacyjne rozwiązanie umożliwi nam produkcję ulubionych marek Europy”.
 
Ostatnie przykłady inwestycji Mondelēz International w Europie Środkowej to m.in. planowane globalne Centrum Badań i Rozwoju (RD&Q) o wartości około 15 mln dolarów w Bielanach Wrocławskich.
 
Linia Przyszłości – ciekawostki:
·                Do budowy sieci komunikacyjnej zużyto 20 tys. metrów kabli – to odległość od bieguna północnego do południowego.  
·                W czasie jednej 8-godzinnej zmiany powstaje 700 tys. batonów – to 1 baton na 1 mieszkańca Wrocławia (lub Amsterdamu).
 
O Mondelez Polska
Mondelez Polska jest wiodącą firmą FMCG obecną na polskim rynku od 23 lat. Oferuje szeroki wachlarz znanych przekąsek, takich jak: czekolady Milka i Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, ciastka Milka, OREO, belVita, Petitki, Lubisie, Delicje, SAN, Łakotki i cukierki Halls. Mondelez Polska należy do rodziny firm Mondelēz International Inc. Firma zatrudnia około 3300 osób i jest liderem na rynku markowych czekolad i ciastek w Polsce.

O Mondelēz International
Mondelēz International Inc. (NASDAQ: MDLZ) jest globalnym potentatem branży przekąskowej, którego dochody w 2014 r. wyniosły przeszło 30 mld dolarów. Mondelēz International, dający pyszne chwile radości w 165 krajach, jest liderem produkcji ciastek, czekolad, gum do żucia, cukierków i napojów rozpuszczalnych, a także właścicielem wartych miliardy dolarów marek, takich jak: ciastka Oreo, LU i Nabisco, czekolady Cadbury, Cadbury Dairy Milk i Milka, gumy Trident oraz napoje rozpuszczalne Tang. Mondelēz International jest notowany w indeksach giełdowych Standard and Poor’s 500, NASDAQ 100 oraz Dow Jones Sustainability Index.
Odwiedź nas na stronie www.mondelezinternational.com lub śledź nasze poczynania na Twitterze www.twitter.com/MDLZ.
 
Biuro Prasowe Mondelez/Urząd Miasta w Brzegu

 

Nie zapomnij udostępnić: