Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 września, 2015 Tytuł artykułu

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Brzegu. Mamy 515 pierwszoklasistów!

Treść artykułu

 

 

 
2223 uczniów w szkołach podstawowych i 976 w gimnazjach rozpoczęło pierwszego września naukę w placówkach prowadzonych przez Gminę Brzeg.
 
Warto podkreślić, że z 2223 uczniów aż 515 to pierwszoklasiści. Ci ostatni będą uczyć się w 21 oddziałach, jakie zostały utworzone w miejskich szkołach. Natomiast w pierwszych klasach gimnazjum naukę rozpoczyna 295 uczniów w 12 oddziałach.
 
Cztery pierwsze klasy ruszyły od pierwszego września w szkole podstawowej nr 5. W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, która miała miejsce na boisku (z tyłu gmachu placówki), wziął udział Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Życząc uczniom powodzenia w nauce, przekazał szczególne życzenia wytrwałości uczniom klas pierwszych.
 
– Pierwsze dni nauki są ogromnym przeżyciem nie tylko dla was, ale również waszych rodziców, a także nauczycieli. Dlatego też życzę wszystkim pomyślności w nowym roku szkolnym – mówił Burmistrz Brzegu.
 
Jerzy Wrębiak podkreślił również, że mijające wakacje były czasem intensywnych prac remontowych w tej podstawówce. Wyremontowano bowiem instalacje centralnego ogrzewania, dzięki czemu poprawi komfort nauki w murach „piątki”. Podkreślił przy okazji, że planuje w przyszłości wykonanie w placówce porządnego boiska wielofunkcyjnego. Tak, aby można było z niego korzystać nie tylko podczas nauki, ale właśnie przy okazji różnego rodzaju imprez. Inwestycja poprawiłaby również estetykę całości szkoły, ponieważ obecnie jest tam mocno wysłużone boisko.
 
Burmistrz przypomniał także, że mijające wakacje były czasem inwestycji oświatowych w gminie. Część z nich nadal trwa i ze względu na swój rozmach, zakończy się jesienią. Jedną z nich jest remont sali sportowej w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi przy ul. Poprzecznej. Poza pracami remontowymi obiektu sportowego, wykonywany jest remont zaplecza sanitarnego wraz z budową odcinka kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Roboty potrwają do połowy października i będą kosztować ponad 800 tys. zł.
 
Prace termomodernizacyjne były prowadzone w Publicznym Przedszkolu nr 1. Tam remontowano centralne ogrzewanie. W ramach ochrony przeciwpożarowej, jeszcze w tym roku, zostaną wykonane wydzielenia przeciwpożarowe w dwóch publicznych przedszkolach-nr 4 i nr 10.
 
Roboty remontowe prowadzone są w hali sportowej przy ul. Oławskiej. Realizacja ma nastąpić do połowy listopada. Gmina na ten cel otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 50 procent wartości zadania, którego wartość wynosi 779 tys. zł.
 
Prace budowlane trwają w Żłobku „Tęczowy Świat”. Pozwolą one na utworzenie dodatkowych 12 miejsc w placówce. Gmina Brzeg uzyskała na przedmiotowe zadanie dofinansowanie z programu „Maluch – edycja 2015” w wysokości 80 procent kosztów kwalifikowlanych.
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: