Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 listopada, 2016 Tytuł artykułu

Fotograficy z BCK docenieni w konkursie „Zabytkowa architektura wsi opolskiej”. Gratulujemy!

Treść artykułu

Trójka osób, na co dzień związanych z Brzeskim Centrum Kultury, została wyróżniona w dorocznym konkursie organizowanym przez Muzeum Wsi Opolskiej. Wśród nich jest instruktor Roman Baran, który otrzymał główną nagrodę.

Poza Romanem Baranem doceniono dwójkę uczestników zajęć fotograficznych BCK-Annę Sachę i Sylwię Koziar. Jury konkursowe wysoko oceniło prace adeptów sztuki fotograficznej, honorując je umieszczeniem na wystawie pokonkursowej.

Natomiast Romana Barana w Brzegu nikomu przedstawiać nie trzeba. To fotografik na co dzień prowadzący zajęcia fotograficzne w Brzeskim Centrum Kultury, a także udzielający się jako fotoreporter.

Warto dodać, co podkreśla w oficjalnym komunikacie Muzeum Wsi Opolskiej (www.muzeumwsiopolskiej.pl), (…)„ że konkurs ten objęty był patronatami honorowymi Wojewody Opolskiego oraz Marszałka Województwa Opolskiego. Trwał od 18 kwietnia  do 30 września 2016 r.  Do konkursu zostało zgłoszonych 291 prac 45 autorów (kat. do 16 lat – 148 prace – 24 autorów, kat. powyżej 16 lat – 143 prace – 21 autorów. Ze względów regulaminowych nie przyjęto 1 pracy konkursowej.  Komisja zdecydowała przyznać nagrody, wyróżnienia oraz nagrody specjalne ufundowane przez Marszałka Województwa Opolskiego oraz PTTK Oddział w Opolu – szczegółowe informacje znajdują się w poniższym protokole(…)”.

Jury konkursowe podkreśliło w pracach Romana Barana świadome wykorzystanie detalu drewnianej architektury ludowej z wykorzystaniem klasycznej techniki fotograficznej, czyli technice cyjanotypii tonowanej (XIX wiecznej).

– Na warsztatach, jakie prowadzone są w BCK, wykonujemy zdjęcia właśnie ucząć się takich technik – dodaje Roman Baran.

Nie zapomnij udostępnić: