Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 8 listopada, 2016 Tytuł artykułu

Święto Niepodległości w Publicznym Przedszkolu nr 1

Treść artykułu

„DZISIAJ WIELKA JEST  ROCZNICA,JEDENASTY LISTOPADA,

TYM CO PADLI ZA OJCZYZNĘ,

HOŁD WDZIECZNOSCI POLSKA SKŁADA,

I MY PRZEDSZKOLAKI O TYM PAMIETAMY,

 I DLATEGO DZISIAJ RAZEM SIĘ TU SPOTYKAMY.”

W dniu 08.11.2016 w Przedszkolu  Publicznym Nr 1 w Brzegu, odbyła się uroczystość z okazji „Narodowego Święta Niepodległości ”. Sala przystrojona w biało-czerwone barwy, dzieci ubrane w odświętne stroje, oraz biało- czerwone kotyliony wniosły piękny narodowo- patriotyczny klimat. W uroczystości wzięli udział  rodzice i sympatycy przedszkola.

Dyrektor Marzena Augustyn w nawiązaniu do nadchodzących obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, których gospodarzem jest miasto Brzeg powiedziała, że najważniejsze prawo, które mają dzieci i młodzież, to prawo do patriotyzmu, co znaczy, że każdy człowiek, niezależnie od wieku, może mówić w ojczystym języku i praktykować kulturę ojczystą. Takie prawo daje pewność, że podczas zabawy lub nauki w języku polskim nikt nie zostanie rozstrzelany przez obywatela innego kraju, któremu nie podoba się Polska. W myśl Konwencji, każde dziecko powinno mieć prawo do zachowania swojej tożsamości, obywatelstwa, nazwiska i imienia oraz posiadać wiedzę o własnym pochodzeniu.

Po odśpiewaniu hymnu Polski, dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny o treściach patriotycznych przygotowany przez  swoje Panie. W atmosferę święta wprowadził gości wiersz „Katechizm Polskiego Dziecka” oraz piosenka „Biało-czerwoni”, w wykonaniu 4 latków z grupy „Króliczki” . Grupa 5 latków zaprezentowała dwa tańce „Grozik” i „Szot” oraz wiersz „W historii Polski”. Uroczystość zakończyły  zaprezentowane przez Kubusie, najstarszą grupą przedszkolaków wiersze „Dzisiaj wielka jest rocznica”, „Słowa ojczyste”, „Piękna jest nasza ziemia” oraz piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „To jest nasz kraj”. Słowem i piosenką dzieci z „jedynki” oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami. Na zakończenie zachęciliśmy wszystkich do śledzenia lokalnych i ogólnopolskich uroczystości odbywających się z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz do uczestnictwa wspólnie z rodzicami  w obchodach  w naszym mieście, tego tak ważnego dla Polaków święta.

Na koniec spotkania Pani dyrektor jeszcze raz skierowała do dzieci i rodziców zaproszenie do udziału w atrakcjach przygotowanych w Brzegu w ramach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, zachęcając dzieci, nauczycieli i rodziców do aktywnego celebrowania tego wyjątkowego dnia.

Marzena Augustyn

 

 

Nie zapomnij udostępnić: