Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 sierpnia, 2015 Tytuł artykułu

Oczyma graffiti

Treść artykułu

Kolorowy mural ozdobił mur siedziby firmy PHU Martyniak znajdującej się na ul. Wyszyńskiego w Brzegu. Na tyłach budynku pojawiły się planety układu słonecznego oraz ufoludki. To twórczość m.in. dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Akademia Skrzata” mieszczącego się przy ul. Konopnickiej w Brzegu.
Mural powstał w ramach akcji „Oczyma graffiti” prowadzonej przez Fundację „Rozwój”, a współfinansowanej przez brzeski magistrat w ramach dotacji. Ideą przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie wizualne brzeskich budynków.
W finale tej akcji – oprócz przedszkolaków – uczestniczył Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który wręczył małym artystom słodycze oraz drobne upominki. Obecni byli także m.in. Marek Kołkowski (prezes Fundacji „Rozwój”) wraz z przedstawicielami tej organizacji, Iwona Kręcisz (artystka, jedna z dorosłych twórców muralu), Bożena Mudry (wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu). Mural, który pełni również funkcję edukacyjną, najlepiej prezentuje się od strony właśnie tej placówki).

Nie zapomnij udostępnić: