Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 listopada, 2016 Tytuł artykułu

Ministerstwo Sportu doceniło działalność UKS Szkolna Akademia Piłkarska

Treść artykułu

IMG_5495

10 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzymali młodzi adepci futbolu szkolący się w brzeskim Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi. Pieniądze pozwolą zapewnić kadrę trenerską i zwiększyć liczbę uczestników zajęć piłkarskich.

W imieniu Ministra Sportu środki z ministerialnego programu „Klub” przekazał (7 listopada 2016 r.) Dyrektor Gabinetu Ministra Przemysław Zawistowski z towarzyszeniem Wicewojewody Opolskiej Violetty Porowskiej. Po obiektach sportowych naszego miasta gości oprowadzał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Przemysław Zawistowski podkreślał, że do Brzegu przyjechał specjalnie na polecenie Ministra Sportu, który docenia inicjatywy futbolowe w naszym mieście, a przy tym właśnie takie ośrodki, jak ten działający w Zespole Szkół nr 1.

– Ministrowi zależy, aby fundusze trafiały właśnie bezpośrednio do klubów, które działają już od kilku lat i mają przy tym sukcesy szkoleniowe – podkreślał Przemysław Zawistowski.

Goście odwiedzili Zespół Szkół nr 1, gdzie mieli okazję oglądać specjalny pokaz sztuki piłkarskiej i trenerskiej przygotowany przez jedną z drużyn żeńskich działających w ramach Uczniowskiego Klubu Sportowego Szkolna Akademia Piłkarska. Warto dodać, że nasze uczennice wywalczyły Mistrzostwo Polski w Piłce Nożnej wśród uczennic szkół podstawowych.

– Widzę, że drużyna prezentuje bardzo wysoki poziom, tak pod względem techniki piłkarskiej jak i zgrania zespołowego – powiedziała Violetta Porowska, doceniając wyszkolenie młodych piłkarek.

Wspólnie z Burmistrzem Jerzym Wrębiakiem oraz dyrektor Zespołu Szkół miała okazję także spróbować sił na boisku wykonując rzuty karne.

– Cieszę się, że nasze drużyny działające w ramach UKS SAP zostały docenione na poziomie ministerstwa. Pomoc finansowa stanowi wsparcie realizowanych przez nas programów – dodał Jerzy Wrębiak.

W Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi działają także klasy o profilu piłkarskim.  Są one objęte patronatem Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Burmistrz Brzegu pokazał gościom także bazę sportową naszego miasta, w tym obiekt stadionu, Parku Wolności, a także nowe boisko przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5, na jakie Gmina Brzeg otrzymała wsparcie właśnie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jerzy Wrębiak przekazał informacje także o wydarzeniach sportowych organizowanych przy współudziale Gminy, ale z głównym zaangażowaniem oraz aktywnością mieszkańców. Jako przykład wskazywał tutaj „Nocną Dychę”. Rozmawiano także o możliwościach wsparcia starań o pozyskanie środków z ministerstwa na rozwój bazy sportowej.

 

Nie zapomnij udostępnić: