Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 sierpnia, 2015 Tytuł artykułu

Ulica Reja będzie remontowana. Niebawem ruszą prace drogowe

Treść artykułu

 

 

 
Znajdująca się w centrum miasta droga będzie przebudowana. Gmina Brzeg rozstrzygnęła przetarg na wyłonienie wykonawcy prac, a roboty powinny ruszyć najpóźniej w ciągu kilkunastu najbliższych dni.
 
Aktualnie jezdna ulicy Reja jest zamknięta dla ruchu na odcinku pomiędzy Panieńską, a Polską. Na pozostałej długości, czyli od skrzyżowania z Polską aż do wjazdu do rynku, droga jest użytkowana. Jednak na całej długości wymaga gruntownej przebudowy tak, aby nadawała się do bezpiecznego użytkowania przez kierowców.
 
Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak podkreślał tuż po wygranym przez Gminę Brzeg procesie z wykonawcą przebudowy ulicy Reja-wówczas była to dolnośląska firma drogowa (roboty miały miejsce w 2006 roku, a wykonawca odmawiał kolejnych napraw wskutek czego sprawa trafiła do sądu), że chciałby jak najszybciej, w miarę możliwości finansowych i prawnych, przywrócić ruch na Reja. Być  może jeszcze w tym roku.
 
Dzisiaj okazuje się, że będzie to możliwe, ponieważ harmonogram prac zakłada przebudowanie ulicy (m.in. wykonanie nowej podbudowy jezdni) nastąpi w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Prace, zgodnie z umową z wykonawcą robót (brzeska firma drogowa „Jarząbek”), mają zakończyć do połowy grudnia.
 
Aktualnie dobiegają końca prace brukarskie na fragmencie ulicy Zakonnic, od skrzyżowania z Reja do Dzierżonia. To koniecznie, ponieważ w razie zamknięcia czasowego odcinka na Reja, właśnie ulicą Zakonnic będzie kierowany odjazd.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: