Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 listopada, 2016 Tytuł artykułu

Są już plany odnowienia zbiornika wodnego przy ul. Korfantego

Treść artykułu

Rewitalizacja zbiornika połączona będzie z budową obiektów rekreacyjnych – tak przedstawia się koncepcja przywrócenia do użytku mieszkańców terenu dawnego kąpieliska.

Grupa architektów z firmy PS-PROJEKT z Opola na zlecenie Burmistrza Brzegu przygotowała koncepcję odnowienia zbiornika wodnego poprzez stworzenie tam nowoczesnego oraz atrakcyjnego miejsca rekreacji i wypoczynku. W przedstawionych na sesji Rady Miejskiej Brzegu (28 października 2016 r.) planach znalazły się m.in.: budowa dwóch boisk do siatkówki plażowej, skatepark, siłownia plenerowa, pole namiotowe z miejscami kempingowymi a nawet wodny plac zabaw.

– Teren akwenu przy ulicy Korfantego ma bogate walory przyrodnicze i rekreacyjne. Projekt zakłada także budowę drewnianych pomostów dla wędkarzy pełniących także rolę widokową – wyjaśniał inżynier architekt Ryszard Śnieżek. – Jednocześnie zostanie zachowana funkcja retencyjna zbiornika, ponieważ jest połączony z rowami melioracyjnymi. Rewitalizacja zbiornika zakłada również budowę sieci wodnej i kanalizacyjnej oraz elektrycznej.

Teren wokół zbiornika ma być także dostępny dla osób niepełnosprawnych. Dotychczasowe elementy konstrukcyjne, w tym betonowe, zostałyby rozerwane. Projekt zakłada także przebudowę zaplecza sanitarnego.

– Zaletą tego projektu jest to, iż koszty jego realizacji obliczono na nieco ponad pięć milionów złotych. W porównaniu z poprzednimi wielomilionowymi koncepcjami jest to suma realna do udźwignięcia przez samorząd – wyjaśnia Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Tym bardziej, że na realizację tego projektu staramy się o środki zewnętrzne z programu ochrony różnorodności biologicznej. Poza tym realizację przedsięwzięcia podzielimy na trzy etapy, aby móc w pełni zrealizować zadanie bez komplikacji z jego finansowaniem. W ten sposób istnieje szansa na przywrócenie całego obiektu mieszkańcom i turystom. Realizacja odbędzie się pod warunkiem uzyskania dofinansowania po wygraniu konkursu. Oczywiście ten projekt będzie rekomendowany radnym w projekcie budżetu na 2017 rok.

Zdjęcia-materiały projektowe Biura Projektów PS-PROJEKT z Opola.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: