Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 listopada, 2016 Tytuł artykułu

Państwo Stanisława i Józef Zaremba świętują 74 rocznicę ślubu!

Treść artykułu

Brzeżanie z najdłuższym stażem małżeńskim, jak co roku, przyjmują gratulacje i gości z różnych stron kraju. List gratulacyjny przysłał także Prezydent Andrzej Duda, a Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak osobiście przekazał kwiaty i drobny upominek.

– Cieszę się, że widzę Państwa w zdrowiu, uśmiechniętych i jak zawsze otoczonych najbliższymi. Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia, które składam w imieniu własnym i mieszkańców miasta – powiedział Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Państwo Stanisława i Józef Zarembowie pochodzą z dawnych polskich Kresów Wschodnich. Pobrali się jeszcze w II Rzeczypospolitej w 1942 roku w kościele w Bołszowcach. Po ślubie mieszkali w Stanisławowie, skąd po II wojnie światowej (poprzez Mąkoszyce) trafili do Brzegu.

Pan Józef pracował jako stolarz w brzeskich fabrykach, a w piątki oraz soboty był znanym muzykiem na wszystkich okolicznościowych imprezach i wydarzeniach. Miał także swój zespół. Pani Stanisława zajmowała się wychowaniem dzieci.

Państwo Zarembowie wychowali sześcioro dzieci (4 córki, 2 synów), doczekali się się 11 wnuków i 10 prawnuków. Ich rodzina liczy kilkadziesiąt osób mieszkających w kraju oraz zagranicą.

Nie zapomnij udostępnić: