Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 lipca, 2015 Tytuł artykułu

Uwaga kierowcy: węzeł Brzeg na autostradzie A-4 zamknięty!

Treść artykułu

 

 
Informacja GDDKiA oddział Opole:
 
Zbliża się ostatni etap remontu A4 w woj. opolskim
 
Dobiega końca trzeci etap remontu opolskiego fragmentu autostrady A4. W najbliższy wtorek, 28 lipca 2015 r., zaplanowane jest oddanie do ruchu kolejnych 12,5 km wyremontowanej drogi.
Ostatnim etapem tegorocznego remontu A4 w woj. opolskim będzie remont węzła „Brzeg” oraz około 9 km jezdni (od węzła w kierunku Katowic). Na czas remontu węzeł „Brzeg” będzie całkowicie wyłączony z użytkowania, a ruch będzie się odbywał trasami objazdowymi po drogach krajowych i wojewódzkich (szczegóły na końcu komunikatu).
W najbliższą sobotę i niedzielę (25 i 26 lipca) na trasach przyszłych objazdów będzie ustawiane oznakowanie, które do uruchomienia objazdu pozostanie jednak zasłonięte.
W dniu 28 lipca 2015 r. (wtorek) zaplanowane jest oddanie do ruchu 12,5 km wyremontowanej jezdni w kierunku Katowic. W środę i czwartek (29 i 30 lipca) ustawiane będzie oznakowanie tymczasowe na autostradzie w związku z ostatnim etapem remontu na jezdni głównej oraz w związku z zamknięciem węzła „Brzeg”.
W dniu 30 lipca po południu planowane jest zamknięcie węzła, przełożenie ruchu na jedną jezdnię na odcinku około 9 km i tym samym rozpoczęcie ostatniego etapu tegorocznego remontu autostrady w woj. opolskim. W ramach tego etapu zostanie wymieniona także nawierzchnia na kilkudziesięciu metrach, które uległy uszkodzeniu podczas pożaru po karambolu z początku lipca.
Apelujemy do kierowców o stosowanie się do ograniczeń i o ostrożność podczas przejazdu odcinkiem, po którym ruch odbywa się w dwie strony po jednej jezdni. Szczególną ostrożność zalecamy także na dojazdach do remontowanego fragmentu autostrady, gdzie dochodzi do tworzenia się zatorów.
W związku z remontem jezdni autostrady oraz remontem wszystkich łącznic węzła „Brzeg” włącznie ze skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 401 niezbędne jest wyznaczenie tras objazdu w kierunku Brzegu i Nysy.
Dla zamknięcia łącznic południowych na węźle „Brzeg” z kierunku Wrocławia
Trasa objazdu do Brzegu: węzeł „Brzezimierz” (dolnośląskie) – droga wojewódzka 396 – droga krajowa 39 – Brzeg.
Trasa objazdu do Nysy: węzeł „Brzezimierz” (dolnośląskie) – droga wojewódzka 396 – droga krajowa 39 – droga wojewódzka 403 – droga wojewódzka 401 – Nysa.
 
Dla zamknięcia łącznic południowych na węźle „Brzeg” z kierunku Grodków – A4 Katowice
Trasa objazdu do A4 – Katowice:
Grodków – droga wojewódzka 401 – droga wojewódzka 403 – droga krajowa 39 – droga krajowa 94 – droga krajowa 46 – węzeł „Opole Zachód”.
 
Dla zamknięcia łącznic północnych na węźle „Brzeg” z kierunku Katowic
Trasa objazdu do Brzegu: węzeł „Opole Zachód” – droga krajowa 46 – droga krajowa 94 – Brzeg
 
Dla zamknięcia łącznic północnych na węźle „Brzeg” z kierunku Brzegu
Trasa objazdu z Brzegu do Wrocławia: Brzeg – droga krajowa 39 – droga wojewódzka 396 – węzeł „Brzezimierz” (dolnośląskie).
 
W załączeniu mapka objazdów.

 

Nie zapomnij udostępnić: