Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 października, 2016 Tytuł artykułu

V Turniej Strzelecki Emerytów i Rencistów Policyjnych. Sukces brzeskiej drużyny

Treść artykułu

(źródło: www.nysa.eu)

W piątek 7 października br. na strzelnicy w Carolinum rozegrany został V Turniej Strzelecki Emerytów i Rencistów Policyjnych w strzelaniu z broni KBKS. W zawodach oprócz emerytowanych mundurowych z Polski uczestniczyli także goście z Czech. Strzeleckiej rywalizacji przyglądał się Sekretarz Miasta, Robert Piegza.

– Zorganizowaliśmy turniej strzelecki z broni sportowej typu KBKS.- mówi Andrzej Rewolte, Prezes Koła nr 1 Stowarzyszenia emerytów i Rencistów Policyjnych w Nysie. – W wydarzeniu wzięli udział nie tylko policyjni weterani z Polski, ale również z Czech. – dodaje Rewolte.

– Zainteresowanie naszymi zawodami stale rośnie. -mówi Henryk Szczotka, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. – W pierwszej edycji wzięło udział kilkanaście osób, w bieżącej już ponad 70. – podsumowuje Szczotka.

Zawody służyły nie tylko sportowej rywalizacji, ale również integracji. Po emocjach związanych ze strzelecką rywalizacją emerytowani mundurowi z Polski i Czech zjedli wspólnie obiad, wymieniając się doświadczeniami i wspominając zawodowe losy. – Z Czechami mamy nawiązaną współpracę, świetnie razem się bawimy. Oni także zapraszają nas na imprezy integracyjne jak np. turnieje bowlingowe. — mówi Andrzej Rewolte.

Tekst i zdjęcia:

Łukasz Bressa

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

cytowane za źródłem: www.nysa.eu

Nie zapomnij udostępnić: