Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 października, 2016 Tytuł artykułu

Finał projektu „Edukacja kulturowa Opolszczyzny – Eduko 2016-2018 „. Ciekawe miejsca w Brzegu w oczach przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych

Treść artykułu

Od dzisiaj mamy nowych pasjonatów historii i ciekawych miejsc w naszym mieście. Wszystko za sprawą projektu „Odkrywamy tajemnice Brzegu ”, podczas którego przedszkolaki z „piątki” oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych zdobywali odznaki „Młodego Odkrywcy tajemnic Brzegu”. Pomocną dłoń, jak zawsze podali, przewodnicy brzeskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Efektem projektu jest nie tylko uzyskanie przez kilkudziesięciu uczestników tytułu „Małego Odkrywcy tajemnic Brzegu”, ale także przygotowanie specjalnego przewodnika po interesujących miejscach. Są to najciekawsze obiekty i zabytki naszego miasta, opatrzone krótkimi opisami oraz zdjęciami. W przygotowaniu publikacji pomagał dr Tadeusz Jurek, pasjonat historii i przewodnik oraz członek PTTK .

Podsumowanie projektu wraz z prezentacjami muzyczno-słownymi oraz wierszami o naszym mieście miało miejsce w Brzeskim Centrum Kultury. Dzieci i uczniowie zaprosili gości na krótką wycieczkę po mieście w opowiadaniach i piosenkach wykonywanych przez odkrywców. Także na gości czekała miła niespodzianka, ponieważ mogli sami uzyskać tytuł „Odkrywcy” wykonując zadanie przygotowane i oceniane przez przedszkolaków. Polegało ono na złożeniu układanki przedstawiającej zabytkowy obiekt Brzegu, a następnie podanie jego prawidłowej nazwy. Okazuje się, że wszyscy goście bezbłędnie wykonali zadanie, dzięki czemu można było uhonować ich odznakami.

W przedsięwzięciu realizowanym wspólnie przez Publiczne Przedszkole nr 5, Zespół Szkół Specjalnych z Brzegu, ze wsparciem brzeskiego oddziału PTTK uczestniczyli także i pomagali pracownicy Brzeskiego Centrum Kultury i  Muzeum Piastów Śląskich.

Projekt dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura oraz Województwa Opolskiego. Liderem projektu „Edukacja kulturowa Opolszczyzny EDUKO 2016-2018” jest Muzeum Śląska Opolskiego , któremu organizatorzy wraz z uczestnikami serdecznie dziękują za wsparcie oraz zafundowanie prawdziwej edukacyjnej zabawy.

Nie zapomnij udostępnić: