Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 lipca, 2015 Tytuł artykułu

Samorządowcy z Kusel z wizytą na Opolszczyźnie. Są ustalenia dotyczące pomnika w Brzegu

Treść artykułu

 

 

 
W Opolu i Kamieniu Śląskim miało miejsce spotkanie z Panią Maią Luise Dreyer, Premierem Nadrenii Palatynatu, która przebywała na Opolszczyźnie na zaproszenie Marszałka Województwa i Wojewody Opolskiego. W spotkaniu wziął udział Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Byli obecni również samorządowcy z Powiatu Kusel na czele ze Starostą Powiatu Kusel, Panem Winfriedem Hirschbergerem, pomysłodawcą pomnika Drogi Pokoju w naszym mieście.
 
Marszałek i Pani Premier  zadeklarowali swój patronat honorowy przy budowie w Brzegu pomnika Drogi Pokoju. Miałby on stanąć   w jednym z centralnych punktów miasta. Wskazywano lokalizację w pobliżu ronda u zbiegu Wyszyńskiego, Jana Pawła II i Armii Krajowej. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak zaprosił Panią Premier Dreyer do odwiedzenia naszego miasta.
 
 
Po spotkaniu z Premier Dreyer, Burmistrz Wrębiak spotkał się w Brzegu delegacją z Powiatu Kusel. Jest to samorząd partnerski Powiatu Brzeskiego, z którym kontakty mają również samorządowcy z Gminy Brzeg. Jak podkreślali samorządowcy z Kusel, Burmistrz Brzegu już jako członek Zarządu Powiatu Brzeskiego rozwijał kontakty partnerskie pomiędzy mieszkańcami naszych społeczności.
 
– Dlatego tym bardziej jest nam miło, że te kontakty i wymiana doświadczeń samorządowych oraz wspólne pomysły na przyszłość są nadal podtrzymywane – powiedział Starosta Powiatu Kusel Winfied Hirschberger, który przewodniczył sześcioosobowej delegacji samorządowców.
Burmistrz Brzegu wskazywał nie tylko na historię łączącą oba narody-Polski i Niemiecki-ale również na kształtowanie wzajemnych relacji na przyszłość.
   

 

Nie zapomnij udostępnić: