Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 października, 2016 Tytuł artykułu

Miasto Zdrowia. Brzeg i firma Comarch S.A. uruchomili pilotażowy program teleopieki medycznej

Treść artykułu

Od dnia 21 października 2016 roku rozpoczął się w Brzegu pilotaż w ramach projektu „Miasto Zdrowia”, który realizowany przez firmę Comrach S.A. w ramach Działania 1.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 – „Projekty B+R przedsiębiorstw” współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pilotaż jest efektem wcześniej podpisanej przez Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka oraz przedstawiciela firmy informatycznej Comarch S.A.-Andrzeja Rybickiego umowy o współpracy w ramach projektu.

Dzięki udziałowi w projekcie mieszkańcy Brzegu mają okazję brać udział w testowaniu programu zdalnej opieki medycznej dla osób chorych i potrzebujących pomocy.

W ramach pilotażu zostało dostarczone oprogramowanie i urządzenia klasy medical-hub, realizujące pomost komunikacyjny pomiędzy urządzeniami medycznymi w domu Pacjenta, a systemem opieki telemedycznej wraz z Przyciskiem Życia, umożliwiającym wezwanie pomocy. Firma Comarch udostępniła pierwszym czterem mieszkańcom Brzegu usługę Zdalnej Opieki wraz z oprogramowaniem, zapewniając wsparcie w okresie świadczenia usług.

Realizacja projektu trwać będzie przez najbliższe trzy miesiące.

Nie zapomnij udostępnić: