Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 lipca, 2015 Tytuł artykułu

Brzeskie obchody 72. rocznicy Zbrodni na Wołyniu

Treść artykułu

 

Nabożeństwo odprawione w kaplicy cmentarza komunalnego w Brzegu (12 lipca) zgromadziło przedstawicieli władz samorządowych miasta, powiatu oraz województwa. Byli obecni reprezentanci organizacji kombatanckich, wojska, kresowych i społecznych. Honorowymi uczestnikami nabożeństwa byli również ci, którym 72 lata temu udało się uniknąć śmieci z rąk ukraińskich nacjonalistów-mieszkańcy Brzegu i okolic wysiedleni w dzisiejsze rejony naszego kraju po II wojnie.

W trakcie nabożeństwa wspominano Polaków, jak i osoby innej narodowości, zamieszkałe na dawnych Kresach Wschodnich, a poległe z rąk ukraińskich nacjonalistów, którym przewodził Stiepan Bandera.

Władze miasta w imieniu Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka reprezentował zastępca Burmistrza Bartłomiej Kostrzewa. Radę Miejską reprezentowała Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Mrowiec.

Każdy, kto pragnie oddać hołd naszym rodakom oraz innym osobom poległym podczas II wojny światowej i podczas zbrodni wołyńskiej może to uczynić przychodząc na cmentarz komunalny przy ul. Starobrzeskiej, gdzie w jego centralnej części znajduje się obelisk poświęcony kresowiakom. 

Zobacz zdjęcia z uroczystości.

 

Nie zapomnij udostępnić: