Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 października, 2016 Tytuł artykułu

Kolejne prace przy nowej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Treść artykułu

Bazą ośrodka ma być w przyszłości jedno z pięter w budynku przy ulicy Chrobrego. W tym samym obiekcie jest aktualnie jedynie Zarząd Nieruchomości Miejskich.

Część prac budowlanych została już wykonana jakiś czas temu. Potrzebne są jednak kolejne, aby zwiększyć liczbę pomieszczeń biurowych i przyjęć interesantów w przyszłej siedzibie ośrodka.

– Wydaje się, że parter budynku, gdzie obecnie działa Zarząd Nieruchomości Miejskich pozostaje właściwym miejscem na siedzibę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – wyjaśnia Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Kondygnacja liczy blisko 700 metrów kwadratowych.  Istnieje możliwość pozyskania części piwnic na cele statutowe ośrodka. Myślimy także o pomieszczeniach do interwencji kryzysowej, czyli np. porad specjalistów itp. Zatem cały czas pracujemy nad tym, aby w niedalekiej przyszłości przenieść siedzibę ośrodka do budynku, w który nadal będzie znajdować się w centrum miasta i co najważniejsze: będzie pozbawiony barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.

Jest już ogłoszony przetarg na wykonanie robót budowlanych w budynku przy Chrobrego. Szczegóły są podane na www.bip.brzeg.pl. Będą to pierwsze prace, ponieważ wykończenie i zagospodarowanie planowane jest wraz z termomodernizacją budynku, jaka jest planowana na przełomie 2017 i 2018 roku.

Obecnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, od połowy lat 90. działa przy ulicy Jabłkowej. Zajmuje zabytkową kamienicę, a biura mieszczą się na dwóch kondygnacjach. Przy obecnych zadaniach opieki społecznej biura nie spełniają żadnych standardów przyjęć interesantów i udzielania wsparcia socjalnego dla mieszkańców.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: