Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 października, 2016 Tytuł artykułu

Osiedle Zachodnie: Finał prac na Lompy i Zielonej coraz bliżej

Treść artykułu

 

Pierwsze efekty robót w postaci nowych dróg, czy chodników oraz oświetlenia można już zobaczyć w zachodniej części miasta, w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi.

Zakres prac przebudowy obu ulic obejmuje m.in.: wykonanie nowej nawierzchni dróg i chodników, budowę oświetlenia  oraz kanalizacji deszczowej. Wcześniej przeprowadzono także remonty instalacji wodno-kanalizacyjnych i gazowych.

– Jest już gotowa ulica Lompy po przebudowie, a także odcinek ulicy Zielonej, od skrzyżowania ze Słoneczną, aż do krzyżówki z ulicą Wyspiańskiego – wyjaśnia Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Prace sukcesywnie posuwają się w kierunku ulicy Wrocławskiej. Nawierzchnia jezdni wykonywana jest z kostki. W takiej samej technologii przebudowywane są chodniki. Z konieczności zostaną wykonane także fragmenty ulic Wyspiańskiego i Karłowicza, aby uzyskać „płynne” połączenie nawierzchni na tych drogach. W przyszłości będziemy mogli kontynuować roboty także na tych jezdniach.

Z pewnością przez ostatnie miesiące mieszkańcy rejonu ulic Zielonej i Lompy mieli sporo problemów z dojazdem do posesji. Nadal ograniczenia w ruchu obowiązują na Karłowicza i Wyspiańskiego, a także na wspomnianej powyżej części ulicy Zielonej.

– Jednak po miesiącach oczekiwania na efekt prac zyskujemy zupełnie nową jakość i estetykę dróg. Poprawia się bezpieczeństwo tak kierowców, jak i pieszych – dodaje Jerzy Wrębiak.

Koszt prac to ponad 1,6 mln. zł. Prace mają potrwać do końca listopada.

Nie zapomnij udostępnić: