Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 lipca, 2015 Tytuł artykułu

Brzeg potrzebuje drugiej przeprawy mostowej przez Odrę

Treść artykułu

 

 

 
Z inicjatywy Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka 2 lipca 2015w brzeskim ratuszu odbyło sięspotkanie opolskich i dolnośląskich samorządowców z przedstawicielami samorządowych i rządowych władz województwa opolskiego poświęcone potrzebie zbudowania nowej przeprawy mostowej przez Odrę. Takie rozwiązanie służyłoby kilku gminom zlokalizowanym w pobliżu Odry, a szczególnie odciążyłoby ruch drogowy w Brzegu i Oławie.
 
O konieczności powstania nowej przeprawy mostowej wiadomo co najmniej od lat 70. minionego stulecia. Dotychczas jednak poza deklaracjami władz rządowych, nie podjęto żadnych działań zmierzających do przygotowania koncepcji, a następnie projektu przedsięwzięcia. Wiadomo również, że takie rozwiązanie drogowe zostałoby zlokalizowane na pograniczu Opolszczyzny i Dolnego Śląska i stanowiłoby odciążenie dla zatłoczonego ruchem tranzytowym Brzegu i Oławy.
 
Dlatego też Burmistrz Brzegu rozpoczął działania zmierzające do ponownego zainteresowania problemem władz samorządowych i rządowych w regionie, a także parlamentarzystów. Ich pośrednictwo miałoby umożliwić w przyszłości potencjalną realizację inwestycji.
 
W spotkaniu zorganizowanym przez Burmistrza Brzegu, oprócz przedstawicieli Urzędu Miasta w Brzegu, udział wzięli przedstawiciel Wojewody Opolskiego, przedstawiciele powiatów brzeskiego i oławskiego-starostowie Maciej Stefański i Zdzisław Brezdeń, przedstawiciele opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, radny sejmiku wojewódzkiego, przedstawiciele JST Brzegu, Skarbimierza, Lubszy i Oławy, radni miejscy Brzegu oraz przedstawiciel Ruchu Rozwoju Regionalnego z Nysy.
 
W trakcie spotkania omówione zostały wnioski dotyczące budowy obwodnicy Brzegu w kierunku północ-południe, które wynikają z opracowanego studium techniczno-ekonomicznego systemu komunikacyjnego miasta Brzegu do roku 2035. Pokrótce przedstawiono także działania władz Gminy Brzeg w sprawie wpisania budowy alternatywnej przeprawy mostowej do Krajowego Programu Budowy Dróg Krajowych 2014-2023.
 
O swoich doświadczeniach związanych z działaniami na rzecz budowy obwodnic Nysy i Niemodlina  opowiedział Antoni Hasenbeck, który był szefem Regionalnego Komitetu ds. Obwodnic Nysy i Niemodlina.
 
 
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: